Tag: Gazetare

VIDEO/Pandemia dhe ekonomia, Basha propozon planin e rimëkëmbjes: 5 hapa për...

Kryetari i PD, Lulzim Basha thotë se këto 6 muajit kjanë qenë muajt më të vështirë për qytetarët shqiptarë. Në një komunikim me gazetarët,...

VIDEO/”Jo debat politik”, Basha në komunikim virtual me gazetarët: Qeveria të...

Lulzim Basha po zhvillon nje komunikim dhe bisedim online me te gjithe gazetaret e politikes ne vend, nje komunikim virtual i cili jep mundesine...

FOTO/Gazetari denoncon me pamje, i thyejnë xhamat e makinës gjatë natës

Një tjetër gazetar behet pre e sulmit të personave si nga hera te verifikueshëm dot. Makina e gazetarit të Abc news dhe Kryetarit të...

FOTO/Me pankarta në duar dhe mesazhe ndaj qeverisë, gazetarët protestojnë para...

Ka nisur protesta e gazetareve para Parlamentit, aty ku deputetët do të zhvillojnë në orën 10:00 seancën plenare, ku në rend dite është edhe...

Thirrja e gazetarit: Kryeministër kur të mbarosh me vrasësit, arresto pastaj...

Paralajmërim serioz mund te quhet ajo që kryeministri Edi rama u beri mediave, duke i kercenuar me mbylljen e tyre ne rast se perhapin...

“Jemi në diktaturë të plotë”, Rakipi paraqitet për gjyqin me Ramën:...

Gazetari, Ylli Rakipi është paraqitur në gjykatë për gjyqin e tij me kryeministrin Edi Rama. Në një deklaratë për mediat gazetari se ky është...

“Se mos raportoni ndonjë përmbytje sot”, Ish-ministri ironi: Kujdes se e...

Ish-ministri Ylli Manjani e ka nisur ditën e sotme me një postim shumë sarkastik, lidhur me atë që ndodhi një ditë më parë ndaj...

“A ke frikë nga SPAK”, Rama përgjigjet duke sulmuar opozitën: As...

Interesi  i gazetarëve gjatë konferencës së sotme me kryeministrin Edi Rama është kanalizuar dhe tek reforma në drejtësi. Mazhoranca është akuzuar se ka kapur...

VIDEO/Rama pyetet për ndryshime në qeveri, çfarë deklaroi kryeministri nga selia...

Kryeministri Edi Rama ka folur para gazetarëve pas mbledhjes së kryesisë me Partine Socialiste, teksa ka shpjeguar se mbledhja u bë në kuadër të...

Media Gjermane/ Po votohet me këmbë. Shqipëria zgjedhje parlamentare në fund...

Disa prej gazetave më të njohura në Gjermani kanë nisur të raportojnë që tani për votimet e ditës së dielë në Shqipëri. Gazeta Tageszeitung, ka...