Tag: fshati

Fshati vetëm me burra/Prej tre dekadash asnjë dasmë, arsyeja pse nuk...

Në shoqërinë tonë shkesi ka qenë protagonisti kryesor që bekonte martesat, sot interneti i ka ndryshuar njohjet. Megjithatë në fshatin Mushnik të Rrogozhinës ende është...

Fshati italian mban larg koronavirusin, banorët besojnë nga burimi me ujin...

Në fshatin Montaldo Torinese nuk ka as edhe një rast të vetëm, edhe pse gjendet shumë pranë epiqendrës së sëmundjes ne Itali. Sipas kryebashkiakut, arsyet...

Në këtë zonë nuk njihet paraja, banorët kthehen pas në kohë:...

Për banorët e Orenjës në Librazhd leku nuk njihet. Nuk ka vlerë dhe s‘kanë ku ta gjejnë. Për të jetuar ata shkëmbejnë me njëri...

Hyjnë “fshatçe” në dietë, synimi të humbasin 100 mijë kg për...

Dietat dhe stërvitjet janë më efektive kur bëhen me dikë tjetër. Motivimi në të tilla raste është çdo gjë që na duhet, dhe për...