Tag: fondet

“2/3 e fondeve na qenkan kredi”, Ish-ministri: Qeveri deri tani thjesht...

Duke publikuar nje shkrim te thelluar te Exit.al, ish-ministri Ylli Manjani i bashkohet kritikeve te cilet analizojne pertej euforise, ku shumica e fondeve te...

KQZ shpërndan 140 milionë lekë për 6 parti, vetëm PS merr...

Edhe pse vendi është ende në emergjencë natyrore për shkak të tërmetit të 26 nëntorit, partitë politike nuk kanë hequr dorë nga fondet që...

Në Shqipëri pas tërmeteve, Bebe Rexha e vendosur: Fondet do t’i...

Bebe Rexha ishte ndër personalitetet me famë botërore e cila shkeli vetë ne tokën shqiptare për të parë dëmet dhe vizituar familjet e banorëve...

Ish-ministri ironizon: Ne i bie të na paguajë turku

Lajmi se disa media, institucione apo dhe individë të ndryshëm janë paguar nga fonde greke është një çështje e cila ka nxitur debate,diskutime dhe...

TABELA/ Shqipëria më pak fonde nga BE, Serbia ka marrë “copën...

Shqipëria është vendi që ka përfituar më pak investime nga fondet e Bashkimit Europian për dy sektorët kyç të ekonomisë, transportin dhe energjinë. Top Channel...

TABELA/ Qeveria shqiptare ndan më pak fonde me të varfrit se...

Shtresat e brishta të Shqipërisë, pensionistët, të varfërit, të papunët dhe invalidët kanë mbështetje të ulët me fonde publike si peshë nga buxheti, në...