Tag: fondet

“Ku do të gjenden paratë për paketën me 5 pika të...

Kreu i PD-së Lulzim Basha prezantoi planin e opozitës për rimëkëmbjen e vendit, pas pandemisë së Covid 19. Basha tha se i gjithë plani i...

Thirrja e Bashës: Të përcaktohen fondet për vaksinën anti-covid, urgjente nisja...

Lideri i opozites eshte nje hap para me strategjine dhe planet sa i takon perballimit te epidemise. Ai ka kerkuar sot qe qeveria te...

Arrihet ‘ujdia historike’, detaje nga marrëveshja e BE: Ja për çfarë...

Shtetet e BE-së kanë rënë dakord për paketën më të madhe financiare në luftë kundër krizës ekonomike për shkak të pandemisë. Kompromisi u arrit...

Cilat janë 4 vendimet për Rindërtimin, Ahmetaj: Nis programi i granteve...

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka bërë me dije se qeveria ka marrë 4 vendime për Rindërtimin. Ahmetaj njoftoi se që nga dita e premte...

Ish-ministri tregon si e lexon sjelljen e Ramës: Mos prisni nga...

Kur vendi ynë po perballet me një situatē të vështirë, per shkak  të COVID-19 dhe qytetaret presin çdo dite te mesojne si do te...

Zhupa kërkesë Veliajt: Asnjë qindarkë për dezinfektimin e Tiranës, u jep...

Nje shqetesim i jashtezakonshem, ne keto dite te ketij virusi, eshte dhe pasteria dhe higjeina, te cilen qytetaret e Tiranes nuk po e shikojne...

Bashkimi Europian tërhoqi fondet për Milot-Balldren, pasi qeveria e dha rrugën...

Me datën 7 nëntor të vitit 2018 në një mbledhje ku po diskutohej korniza e investimeve në Ballkanin Perëndimor të administruara nga WBIF (The...

FOTO/Zbardhen shifrat e sakta për tërmetin, sa është donacioni dhe huaja

Komisioni Europian ka dhënë informacion lidhur me ndarjen e angazhimit prej 1.15 miliardë euro, që Shqipëria përfitoi si mbështetje për rimëkëmbjen pas tërmetit. Sipas Komisionit,...

“Të gjithë e dinë që qeveria shpërdoron fondet publike”, Vasili: Ndaj...

Petrit Vasili u bashkohet te gjithe atyre qe jane skeptike me menaxhimin e fondeve qe BE mblodhi per Shqiperine ne konferencen e donatoreve. Sipas Vasilit,...

VIDEO/”Buzëqeshja e kryeministrit shumë e madhe”, Kryemadhi dyshuese: Kërkoi kredi për...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka dalë sot para mediave, një ditë pas konferencës së donatorëve për të ndihmuar Shqipërinë në rindërtim pas tërmetit...