Tag: fonde

DETAJE/Mogherini në hetim nga BE për përvetësim fondesh

Problemet sapo kane filluar per ish-komisioneren  Fredericca Mogherini, e cila njihej dhe per miqesine me kryeministrin Edi Rama. Sipas burimeve,  ish-komisionerja e BE-së për Zgjerimin...

COVID-19/Amerika jep dhe 1.2 milion dollarë për Shqipërinë, për çfarë do...

SHBA po ndihmon Shqipërinë edhe me 1.2 milion dollarë ndihmë shëndetësore në përgatitjen e sistemeve laboratorike, aktivizimin e mbikëqyrjes së gjurmimit të rasteve, mbështetjen...

Basha: Mbështes kërkesën për shpërblim suplementar për punonjësit e policisë

Pasi e mbylli ditën e djeshme duke takuar uniformat blu, Lulzim Basha sot ka një tjetër mesazh per ta. Kryetari i opozitës kërkoi sërish shpërblim...

Pasojat e tërmetit/Shkurtohen fondet e ministrive, i rrëmbehen 4.5 milionë euro...

Kuvendi shkurtoi fondet e Ministrive dhe Sistemit të Drejtësisë dhe disa institucioneve të tjera në shumën e 23 milionë eurove, si pasojë e rishikimit...

VIDEO/De Biasi nuk harron Shqipërinë, nisma që ka ndërmarrë për të...

Një prej trajnerëve me te sukseshëm me fanelën e Kombëtares, De Biazi e ka treguar se Shqipërinë nuk e harron dot. Xhiani De Biazi do...

FOTO/ Fondi i Ballkanit Perëndimor, shpallen projektet rajonale fituese të thirrjes...

ekretariati për Fondin e Ballkanit Perëndimor zhvilloi sot në Tiranë seminarin për bashkëpunim si dhe ceremoninë e dhënies së granteve nga thirrja e dytë...

Arbër Hajdari ndan lajmin e gëzuar, i gjendet shtëpia “Taramales” së...

Xheison i emisionit për fëmijë “Në kurthin e Piter Pan”, së shpejti  pritet të zhvendoset me familjen në Tiranë. Jeta e tij do të...

Deputeti shqiptar dhuron 1 mijë euro për Notre-Dame: Shteti francez më...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri i është bashkuar fondeve për rindërtimin e Katedrales në Francë. Deputeti ka vendosur të kontribuojë me një shumë...

Shuma të mëdha parash për Notre-Dame, Albi Nako: Paradoks, ka fëmijë...

Solidariteti nuk ka munguar aspak përsa i përket një prej trashëgimive kulturore në botë, katedrales së Notre Dame. Macron premtoi se do të rindërtonte katedralen...

Kosova do të ndihmojë Francën për rindërtimin e Notre Dame

Kryeministri  i Kosovës  Ramush Haradinaj ka shprehur gatishmërinë e tij dhe të Kosovës për të kontribuar  financiarisht në ridërtimin e katedrales. Haradinaj i beri...