Tag: festat

Qeveria akordon fondin, sa shpërblim do të marrin pensionistët për fundvitin

Qeveria merr vendim për të akorduar bonusin për pensionistët. Mesohet se nuk do të jetë 5 mijë lekë si çdo vit por këtë herë...

Policia në aksion gjatë ditëve të festave, zbardhet plani i masave:...

Në prag të festave të fundvitit, Policia e Shtetit ka publikuar planin e masave për mbarëvajtjen e tyre. Përmes një deklaratë për mediat Drejtori i...

Rama u heq shpërblimin institucioneve shtetërore: Harrojini darkat dhe vallet për...

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë, Rama kërkoi nga të gjithë institucionet që të ndajnë një pjesë të kohës të festave me njerëzit që...

FOTO/Skandalet e princit britanik, mediat nxjerrin pamjet me prostitutat në klubin...

Daily Mail ka publikuar  një artikull, ne te cilën "demaskon" princin e Britanisë, duke i zbuluar skandalet e tij me femrat. Këtë herë, mediat botërore...

Për festat e nëntorit administrata do të ‘arratiset’ jashtë, fluturojnë çmimet...

Festat kombëtare të 28 dhe 29 nëntorit, shumë shqiptarë, sidomos administrata, pritet t’i festojë jashtë vendit. Data 28 dhe 29 bien të enjte dhe të...

VIDEO/Viti i Ri, policia rrugore bën njoftimin e rëndësishëm

Policia rrugore e kryeqytetit, përpos urimit për festat e fundvitit, ka dhe një mesazh të rëndësishëm për të gjithë shoferët. NJOFTIMI I PLOTË Rrugorët e kryeqytetit...

Vasili: Festa të trishta që nuk i meritojmë, fajtorët rrinë dhe...

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka pasqyruar gjithë atmosferën në këtë fundvit. Sipas tij, dhe pse Viti i Ri, është kryefesta e...

VIDEO/Festat e fundvitit, policia tregon lëvizjet e shqiptarëve dhe masat e...

Policia Kufitare ka dhënë detaje për hyrjet-daljet në të gjitha pikat e kalimit tokësor, ajror dhe në porte. Në kuadër të festave të fundvitit, Policia...

VIDEO/Festat e fundvitit, policia e Shtetit merr masa të ashpra

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një plan masash për të siguruar mbarëvajtjen e festave të fundvitit që ka të bëjë me akset rrugore, sheshet...

FOTO/Trump dhe zonja e tij na njohin me zbukurimin e Shtëpisë...

Shtëpia e Bardhë ka publikuar fotot e para  zyrtare, ku prezantohet atmosfera e Krishtlindjeve të ideuara nga presidenti dhe zonja e parë. Rezidenca është mbuluar me...