Tag: femije

Virozat , mjekia jep këshilla:Ja kur t’i çoni fëmijët në spital

Mjekja pediatre e Qendrës Shëndetësore nr.10 në kryeqytet, Erma Çobaj, iu ka dhënë disa këshilla të rëndësishme prindërve shqiptarë, se si të mbrojnë fëmijët...

250 fëmijë çdo ditë në urgjencë,shkak temperaturat e larta

Temperaturat e larta por dhe virozat që qarkullojnë në stinën e nxehtë kanë bërë që në urgjencën e pediatrisë të paraqiten mesatarisht 250 fëmijë...

Nisma e qeverisë, ja shteti që ofron 30 mijë € për...

Ashtu si shumë vende të tjera anëtare të BE-së, vendi po vuan nga një mungesë pune, ku punëtorët po largohen nga vendi në kërkim...

Pogradec/ Aksident i trefishtë,plagoset një fëmijë

Një aksident rrugor ka ndodhur mesditën e sotme në aksin segmentin Qafë Thanë-Pogradec. Aksidenti u shënua në afërsi të Gurit të Kuq, në të cilin...

FOTO/Ish-deputetja bëhet sërish nënë, zbulon emrin e veçantë të djalit

Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku bëhet sërish nënë. Pas dy vajzave Arba dhe Iris, Tabaku dje është bërë nënë e një djali. Lajmin e mirë ...

FOTO/Këngëtarja performon para fëmijëve me veshje provokuese, reagon deputeti

Veshja provokative e Fjolla Morinës është diskutuar shumë në Kosovë ditëve të fundit. Këngëtarja ka përformuar tepër provokative në një koncert në Drenicë, ku...

Pritjes i erdhi fundi, këngëtarja e njohur bëhet nënë për herë...

Rona Noshliu është bërë nënë për herë të parë dhe lajmin e kanë zbuluar burime për ‘Prive.al’. Sipas tyre, këngëtarja e njohur ka sjellë në...

Aksident në Gjirokastër, 4 të plagosur, në gjendje të rëndë një...

Një aksident rrugor ka ndodhur në aksin Kakavijë-Gjirokastër. Ngjarja është shënuar në afërsi të Derviçanit, ndërsa kanë mbetur të plagosur katër persona. Mes të plagosurve është...

FOTO/Ndjekësit “masakrojnë” me komente Meghan Markle: Nuk di të mbash vogëlushin

 Dukesha e Sussex, Meghan Markle është kritikuar rëndë nga qindra fansa në daljen e saj të fundit, e cila i zhgënjeu të gjithë. Ajo u...

“ALARMANTE”/ OKB: Një fëmijë emigrant vdes çdo ditë në botë

Në një raport të Kombeve të Bashkuara, të publikuar të premten ,  një fëmijë migrant ka vdekur gati çdo ditë gjatë katër vjetëve të...