Tag: fatmir mediu

Mediu: Pas 30-Qershorit, rruga për të dalë nga kriza mbeten zgjedhjet...

Në një reagim të fundit, aleati i Bashës, Fatmir Mediu e ka konsideruar 30-Qershorin si referendumin e shqiptarëve kundër Edi Ramës. Mediu thotë se 85%...

Moshapja e negociatave/ Mediu: Rama kundërshtari i Shqipërisë europiane

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, në një postim në rrjetet sociale shkruan lidhur mbi moshapjen e negociatave me Shqipërisë se Edi Rama është...

“Të ishte Dritëro Agolli do bërtiste fort: Një kryeministër i marrë të...

Aleati i Bashës, Fatmir Mediu ka zgjedhur vargjet e Dritëro Agollit për të paralelizuar situatën e kirjuar me kryeministrin Edi Rama. Sipas Mediut, Rama ndërmerr...

Mediu pas mbledhjes me Bashën: Qëndresa qytetare do vazhdojë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me aleatët pas dekretit të Presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Pas...

Aletatët e opozitës vlerësojnë vendimin e Ilir Metës

Kreu i PR, Fatmir Mediu ka përshëndetur vendimin e Presidentit Meta. Ai shkruan se Grupim i Qendrës së Djathtë i kishte kërkuar Presidentit pikërisht...

Mediu: Vendimi i Metës shmang konfliktin, qëndrimi i Ramës është puçist

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu komenton veprimin e presidentit të vendit, Ilir Meta për çdekretimin e 30 qershorit si datë zyrtare për zgjedhje...

Mediu flet me emra: Ja figurat nga PS dhe PD që...

Opozita është e vendosur se vetëm një qeverisje tranzitore me një mandat 6-mujor mund të çojë vendin drejt një stabiliteti, që do të garantojë...

Mediu: “Berlini i tha dje Ramës dhe Vuçiç që nuk mund...

Banorët e ‘Unazës së Re’ kanë dalë këtë mbrëmje në muajin e gjashtë të protestës së tyre kundër shembjes banesave nga projekti abuziv i...

Basha takon aleatët, Mediu: Nuk e duam Ramën kryeministër!

Për rreth 1 orë, kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me aleatët e tij opozitarë. Takimi u zhvillua një dita para...

VIDEO/Firmoset marrëveshja e parë, aleati i Bashës: Garantojmë zgjedhje të lira

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka nisur paraditen e sotme një takim me aleatët e tij për firmosjen e marrëveshjeve për krijimin e koalicionit...