Tag: familja mbreterore

FOTO/Kapen ‘mat’ në rrugët e kryeqytetit, Elia Zaharia dhe Princ Leka...

Elia Zaharia dhe Princ Leka së shpejti do të bëhen prindër. Nëpërmjet disa fotove të siguruara nga “Panorama Plus”, çifti janë fotografuar rrugëve të...

KUJTESA/ Si u realizua kthimi i Familjes Mbretërore shqiptare ne atdhe

*Nga Ekrem Spahiu (me rastin e 18 vjetorit - 28 qershor 2002) Megjithëse diktatura komuniste ra si regjim në pranverë të vitit 1991 dhe në Shqipëri...

Meghan Markle shkatërroi familjen mbretërore? Vendimi për largimin e çiftit ka...

Lajmi për largimin e dukëve të Sussex nga familja mbretërore angleze duket se ka irrituar së tepërmi Buckingham Palace. Sipas një korrespondenti të Bbc as...

FOTO/ Madrid, familja mbretërore nderon biznesmenin Kadri Morina

Pas Oksfordit, ku u nderua me çmimin “Sokrates” për arritjet në biznes, Kadri Morina, president i kompanive të Sigurimeve “EUROSIG” dhe “INSIG”, është nderuar...

Familja Mbretërore nuk udhëton asnjëherë pa një kostum të zi me...

Familja Mbretërore gjithmonë di si të vishet për ngjarje të rëndësishme. Efekti ‘’Kate Middleton’’ veçse është dokumentuar mirë, ndërsa shumica e njerëzve ua kanë...