Tag: falsifikim

Pamjet e operacionit të fundit në Tiranë, mbi një 21-vjeçar rëndojnë...

Eshte finalizuar nje operacion per goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e falsifikimit të dokumenteve dhe kontrabandës me mallra për të cilat paguhet akcizë. Sipas...

Prezantoheshin si punonjës policie, e pësojnë keq dy persona në Tiranë

Dy shtetas u vune ne shenjestren e policise pasi u zbuluan se përdornin dokumente të falsifikuara duke u prezantuar si punonjës policie. Burime zyrtare...

VIDEO/Kamerat zbulojnë adoleshentët gjatë natës në Tiranë, ja pse akuzohen

Policia ka arrestuar disa persona, pasi ka zbuluar se kanë kryer një sërë vjedhjesh gjatë natës. Burime zyrtare njoftojne se janë kapur në flagrancë...

DETAJE/Sekuestrohen 196 karta identiteti në Itali, policia arreston 2 shqiptarë

Policia kufitare italiane në bashkëpunim me autoritetet doganore kanë vënë në pranga vënë 2 shqiptarë shoferë të një autobusi linje Shqipëri- Itali. Gjithashtu mësohet...

VIDEO/Shkatërrohet grupi kriminal në Tiranë, 3 persona të arrestuar, detaje nga...

Policia ka goditur një grup kriminal që kryente falsfikimin e dokumenteve dhe shkatërrohet baza ku kryhej ky aktivitet kriminal. Burime nga blutë, thonë se u...

Arrestohet vlonjati, kapet me 750 euro të falsifikuara

Policia e Vlorës ka arrestuar një 30-vjeçar, pasi u kap me 750 euro, të dyshuara si të falsifikuara. Në kuadër të operacionit të koduar "Vjeshta"...

Falsifikimi i biletave/ Gjykata e Tiranës jep vendimin për 8 të...

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë për 8 të arrestuarit nën akuzën e falsifikimit të biletave të urbanëve. Masa “arrest me burg” u...

Arrestohet nje falsifikator i tatimeve ne Tirane

Kapet një 46-vjeçar i shpallur në kërkim për veprat penale “Falsifikimi i vulave, stampave ose formularëve” dhe “Krijimi i skemave mashtruese lidhur me tatimin...

Durrës, pranga punonjësit të gjendjes civile, falsifikonte pasaporta për para

Punonjës në gjendjen civile por njëkohësisht dhe falsifikues. Policia ka arrestuar një 30 vjeçar i cili dyshohet se falsifikonte në masë pasaportat dhe mjetet e...

LAJM I FUNDIT/U kapën me 3000 mijë euro false në makinë,...

3000 euro të dyshuara të falsifikuara janë sekuestruar në Fier gjatë operacionit "Kartmonedha", ndërsa në pranga kanë rënë katër persona. Sipas policisë, operacioni u krye...