Tag: falja

Rama ‘bllokoi’ fundjavën, KMSH njofton besimtarët: Namazi i Bajramit do të...

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili...

Falja e kamatëvonesave, OSHEE sqaron sa abonentë përfitojnë dhe cilat...

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka sqaruar skemën se si përfitohet falja e kamatëvonesave dhe kategoritë që përfitojnë, ndërkohë që abonentët e tjerë...

Besimtarët myslimanë falin namazin e Fitër Bajramit, mesazhi i kreut të...

Besimtarët myslimanë kremtojnë sot Fitër Bajramin. Pas ditëve të agjërimit të Ramazanit mijëra besimtarë ishin pjesë e festimeve dhe faljes së namazit të Bajramit...