Tag: eurovision

VIDEO/ Finalja e Eurovision, ja kur këndon Jonida Maliqi

Jonida Maliqi me “Ktheju tokës” ia ka dalë që të kalojë në finalen e Eurovison, duke u kualifikuar pas performancës së shkëlqyer në mbrëmjen...

FOTO/Shumë pak orë para finales, Jonida Maliqi merr suprizën e madhe...

Shumë pak orë na ndajnë nga finalja e madhe e Eurovisionit.  Jonida Maliqi do të performojë e dyta sot me këngën “Ktheju Tokës”. Artistja shqiptare...

Tragjedi në Eurovision, humb jetën…

Në edicionin e sivjetmë të festivalit evropian të Eurovisionit është shënuar një tragjedi. Një shofer kamioni, 66-vjeçari Fuldie Schwarz, u vra kur një pjesë e...

“Historia kolektive e disa injorantëve”, Elton Deda krahë Jonidës: Shoqëria jonë...

Në një reagim të fundit, këngëtari i njohur, Elton Deda, i ka dalë në krahë Jonida Maliqit, e cila për 2 ditë u kthye...

VIDEO/Performancë emocionuese dhe e shkëlqyer, Jonida Maliqi siguron një vend në...

onida Maliqi ka arritur me sukses të kualifikojë Shqipërinë në finalen e Eurovisionit 2019. Këngëtarja ka realizuar me sukses performancën në Tel Aviv mbrëmjen e...

VIDEO/Një ditë para konkurrimit në Eurovision, Jonida Maliqi zhgënjen me anglishten

Jonida Maliqi do të jetë përfaqësuese e Shqipërisë në festivalin e përvitshëm “Eurovision 2019” i cili këtë vit do të mbahet në Izrael. Ajo u...

Zbulohet data, kur do të performojë Jonida Maliqi në Eurovision

Këtë vit në Eurovision do të na përfaqësojë këngëtarja e njohur Jonida Maliqi. Fitorja në Festival, e riktheu Jonidën në skenë, pas një shkëputje...

FOTO/E fshehtë dhe pa bujë, këngëtarja shqiptare bëhet nënë për herë...

Nuk e dinim që këngëtarja e njohur Linda Halimi ishte në një pritje të ëmbël.Këngëtarja e cila prej kohësh është stacionuar në Amerikë, sot...

VIDEO/Serbia dërgon këngëtaren kosovare në Eurovision

Serbia ka përcaktuar emrin e këngëtarit që do të përfaqësojë shtetin në kompeticionin europian të këngës. Me të përfunduar festivali "Beovizija 2019"" është bërë i...

Veshja e Jonida Maliqit në ‘Festivalin e Këngës’ paska një domethënie...

Jonida Maliqi rrëmbeu vendin e parë në Festivalin e Këngës në RTSH. Këngëtarja do të përfaqësojë Shqipërinë në  Eurovision, në Izrael. Jonida u prezantua me...