Tag: eurovision

E “masakruan” për anglishten, Jonida rrëfen si është ndjerë: Nuk ka...

Jonida Maliqi është rikthyer në Shqipëri duke renditur Shqipërinë në vendin e 17. Pas bujës së madhe që bëri me performanca e saj dhe...

“U pikëlluan nga shqiponja”, stilisti tregon detaje për Serbinë në Eurovision:...

Edhe pse Eurosong 2019 përfundoi, dhe ato që mbeten janë kujtimet.  Një të tillë na ka treguar dhe stilisti i Jonida Maliqit. Këngëtarja kishte marrë...

FOTO/Gabime në llogaritjen e pikëve, ndryshon renditja e Shqipërisë në Eurovizion

Eurovision ka përllogatiru gabim pikët e shteteve pjesmarrsve në kompeticion. Lajmin e ka publikuar faqja zyrtare e Eurovizionit, duke lajmëruar se pas rillogaritjes së pikëve,...

BBC shkrim për Jonida Maliqin, ja si e komentojnë performancën e...

Faqja zyrtare e Eurovision në Instagram dha disa sekuenca të interpretimit të artistes shqiptare, duke e shoqëruar me përshkrimin: “Jonida Maliqi na ofroi të...

VIDEO/ Finalja e Eurovision, ja kur këndon Jonida Maliqi

Jonida Maliqi me “Ktheju tokës” ia ka dalë që të kalojë në finalen e Eurovison, duke u kualifikuar pas performancës së shkëlqyer në mbrëmjen...

FOTO/Shumë pak orë para finales, Jonida Maliqi merr suprizën e madhe...

Shumë pak orë na ndajnë nga finalja e madhe e Eurovisionit.  Jonida Maliqi do të performojë e dyta sot me këngën “Ktheju Tokës”. Artistja shqiptare...

Tragjedi në Eurovision, humb jetën…

Në edicionin e sivjetmë të festivalit evropian të Eurovisionit është shënuar një tragjedi. Një shofer kamioni, 66-vjeçari Fuldie Schwarz, u vra kur një pjesë e...

“Historia kolektive e disa injorantëve”, Elton Deda krahë Jonidës: Shoqëria jonë...

Në një reagim të fundit, këngëtari i njohur, Elton Deda, i ka dalë në krahë Jonida Maliqit, e cila për 2 ditë u kthye...

VIDEO/Performancë emocionuese dhe e shkëlqyer, Jonida Maliqi siguron një vend në...

onida Maliqi ka arritur me sukses të kualifikojë Shqipërinë në finalen e Eurovisionit 2019. Këngëtarja ka realizuar me sukses performancën në Tel Aviv mbrëmjen e...

VIDEO/Një ditë para konkurrimit në Eurovision, Jonida Maliqi zhgënjen me anglishten

Jonida Maliqi do të jetë përfaqësuese e Shqipërisë në festivalin e përvitshëm “Eurovision 2019” i cili këtë vit do të mbahet në Izrael. Ajo u...