Tag: EUROPE

ALARMI/ Europës i ka mbetur ora 6 minuta mbrapa, shkak Kosova...

Të gjitha orët elektronike në Europë kanë mbetur 6 minuta prapa. Dhe shkaku qëndron pas Kosovës dhe Serbisë. Alarmi jepet nga organizmi i sistemit...

Meteorologët japin alarmin: Europa do të ketë një dimër vdekjeprurës

Sinoptikanët parashikojnë se dimri i vitit 2018 do të jetë një acar i vërtetë dhe paralajmërojnë që të merren masa. Sipas tyre, ky do...

Arrestohet në Janinë shqiptari i kërkuar në të gjithë Europën

Një 36 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia e Janinës, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar prej muajsh. Ai akuzohet për trafik droge dhe...

Credit Swisse: Shqiptarët, serbët dhe maqedonasit janë më të varfërit në...

Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia janë tre shtetet që kanë ndër peshën më të lartë të të rriturve të varfër në Europë që kanë një...

EMRI & FOTO/ Arrestohet në Itali shqiptari më i kërkuar në...

Eshtë arrestuar në Itali shqiptari më i kërkuar në të gjithë Europën. 23 vjeçari ishte shpallur në kërkim nga Gjermania për vjedhje të shumta....

Braktisën fëmijët në Europë, 5 baballarë merren nën hetim

Pesë baballarë kane marrë nën hetim pasi kanë braktisur fëmijët e tyre në Europë. Sipas informacioneve gjatë 10 ditëve të fundit në Pikën e...

Shqiptarët e palodhur, punojnë tre javë më shumë se europianët

Një punonjës shqiptar me pagë punoi mesatarisht në javë 42.9 orë, në vitin 2016, rreth 2.6 orë më shumë se mesatarja e orëve të...

Ja 8 liqenet ku mund të kaloni pushimet në Europë, ndër...

Planifikimi i pushimeve në Europë nuk është një sipërmarrje aspak e lehtë. Me kaq shumë destinacione që ofron ky kontinent zgjedhja nuk është aspak e...

GRAFIKËT/ Shqipëria dhe Estonia kryesojnë Europën për rritjen e çmimeve

Inflacioni në Shqipërisë sipas metodologjisë së Eurostat ka pësuar rritjen më të madhe në rang europian edhe në muajin maj 2017. INSTAT publikoi sot...