Tag: EULEX

E FUNDIT/EULEX arreston ish-kreun e Inteligjencës së Kosovës

Salih Mustafa, ish-shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, i cili e ka drejtuar njësitin e quajtur...

DETAJE/ Si ra Vangjush Dako “viktimë” e përgjimeve të EULEX-it në...

Detaje të tjera dalin nga çështja hetimore ndaj kreut të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Burimet thonë për “Panoramën” se Vangjush Dako ka dalë...

DETAJE/ Dosja e EULEX zbardh implikimin e Vangjush Dakos me trafikantë...

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, rezulton të jetë përgjuar nga strukturat e EULEX-it të Kosovës duke komunikuar me trafikantë të lëndëve narkotike. Burime zyrtare nga...

DENONCIMI/ Dosja “bombastike”, jo vetëm Dako, EULEX-i ka përgjuar Edi Ramën,...

Ditën e djeshme, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë “bombë” vendosi emrin e Vangjush Dakos në listën e të besuarëve të...

Përgjimi i kryebashkiakut të Durrësit, ja cila agjenci inteligjente e ka...

Ditën e djeshme, kreu i PD-së, Lulzim Basha dha një deklaratë “bombë”, e cila kishte për subjekt kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako. Basha u...

Përgjimet e Vangjush Dakos do të pasohen me arrestime

Zbardhen detaje, nga implikimi dhe lidhjet e kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako, me grupe kriminale. Gazetarë të ftuar në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut në...