Tag: escobar

Kreshnik Spahiu/ Sa frike kisha kur takova per here te pare...

Nga Kreshnik Spahiu Ishte mbremje dhjetori. Shiu që binte me rrebesh dhe vetëtimat drithëruese më penguan ta dëgjoja zilen e telefonit: “Alo Kreshnik, jam Carlos...

Kapet 1 ton kokainë me fotot e “Escobar” dhe “El Chapo”

Autoritetet thonë se kanë kapur më tepër se 1 ton kokainë në Peru, pas një hetimi që zgjati rreth katër muaj. Sasia e kokainës me...

Vritet pasardhesi i Eskobarit, Presidenti ne feste

Ishte konsideruar si “pasardhësi” i Pablo Escobar. Roberto Vargas është vrarë në Kolumbi në përfundim të një operacioni të policisë dhe ushtrisë, të ndihmuara edhe nga...