Tag: energji

OSHEE:Ja zonat e Tiranës që do kenë ndërprerje të energjisë elektrike

  Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka bërë të ditur përmes një njoftimi për mediat se më datë 7 gusht, në disa zona...

Sërish punime nga OSHEE, ja zonat që do të jenë pa...

OSSHE njofton për të tjera ndërprerje në Tiranë gjatë dy ditëve në vazhdim, më datat 12-13 korrik, situatë e përsëritur këto kohë. Sipas njoftimit të...

Ngjarje e rëndë në Durrës, elektriçistin e zë korenti dhe humb...

Një ngjarje e rëndë mësohet se ka ndodhur pak minuta më parë në Rrashbull të Durrësit. Burime zyrtare bëjnë me dije se një elektricist ka...

Punime në rrjet, OSHEE: Ja zonat në kryeqytet pa energji elektrike

OSHEE ka bërë me dije se gjatë ditës së sotme do të ketë disa punime në rrjet. Si pasojë, disa zona në kryeqytet do të...

Korça e kalon Krishtlindjen pa energji elektrike

Në natën e Krishtlindjeve, qyteti i cili është kryeqendra e festës, u detyrua të qëndronte në errësirë. Sipas informacioneve, një pjesë e madhe e Korçës...

Tropojë, firma që ndërton HEC-et kryen shpërthim, dëmton linjë elektrike

Linja elektrike në fshatin Dragobi dhe Valbonë është dëmtuar si pasojë e shpërthimit me lëndë plasëse që kryen nga firma e ndërtimit të HEC-eve. "Më...

ZONAT/ Tiranë, sot ndërprerje energjie në periferi deri në orën 13:00

OSHEE njofton se sot, për shkak të punimeve të planifikuara në zbarrat 6 kV të nwnstacionit Valias, në intervalin kohor 09:00 – 13:00 do...

ZONAT/ OSHEE remonte, një pjesë e Tiranës sot pa energji elektrike

OSHEE ka njoftuar se në kuadër të punimeve për rikonstruksionin e rrjetit 20 kv, në datën 10 maj, nga ora 10:00 - 14:00 do...

ZONAT/ OSHEE paralajmëron, një pjesë e Tiranës do të vuajnë sot...

Për shkak të investimeve të OSHEE disa zona në Tiranë do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike. Bëhet fjalë për punimet e planifikuar për...

ZONAT & ORARET/ OSHEE: Tre ditë kufizime energjie në Tiranë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE, njoftoi se për shkak të punimeve në zbarrat 10 kV në nënstacionin Farkë, në datat 29 –...