Tag: emigrante

VIDEO/Debati me qytetaren në Laç, Kryeministrit i humbet durimi: Më hip...

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me takimet dhe vizitat e tij bashke me kameren e ERTV ne zonat e prekura nga termeti. Teksa ka qene...

Këlliçi publikon shifrat e frikshme të azilit: Pa Edi Ramën, shpopullimi...

Shifrat e largimit të shqiptarëve nga vendi rriten dita-ditës, dhe kujtojmë që jemi renditur ndër vendet e para në botë që kemi numrin me...

Kapet në furgon me 24 klandestinë, arrestohet i riu në Pogradec

Një 24-vjeçar është shoqëruar nga policia në Pogradec, pasi u kap në shkelje, duke trafikuar emigrantë të paligjshëm. Arrestimi i tij erdhi pas operacionit...

Në vend të ndihmës i futën në pyll dhe i dhunuan,...

Një bandë prej 5 personash është ndaluar nga policia e Shkodrës. Burime zyrtare sqarojnë se kjo bandë ishte e llojit të trafikut të paligjshëm...

Emigrantët mbajnë “gjallë” Shqipërinë, për një vit sjellin 336 milion euro

Kontributi i emigracionit në ekonominë shqiptare po rritet edhe gjatë këtij viti. Sipas Bankës së Shqipërisë, për tremujorin e dytë vlera e remitancave arriti...

SHBA, një rregull i ri për imigrantët

Administrata e Presidentit Trump njoftoi të hënën një rregull të ri që mund t’u mohojë vizat dhe qëndrimin e përhershëm qindra mijëra njerëzve nëse...

Durrës/Fluks i madh, mijëra emigrantë vijnë në atdhe

Fluks i lartë emigrantësh kanë hyrë këtë fundjavë në portin e Durrësit. 5 tragete me rreth 6500 emigrantë që kthehen për pushime në atdhe...

Trump merr vendimin e fundit, ja pse emigrantët rrezikohen prej tij

Shtetet e Bashkuara thanë se do të nisin arrestimin e së paku 2,000 familjeve imigrante, që ligjërisht do të mund të dëbohen. Operacioni mbarëkombëtar u...

“Shanset për azil janë zero”, riatdhesohen 36 shqiptarë

Në aeroportin “Nënë Tereza”, Rinas janë riatdhesuar sot 36 shtetas shqiptarë me avion ‘charter’. Ata u deportuan nga Franca, Holanda dhe Belgjika. Shtetasit e riatdhesuar shkelën...

Rrezikonte mbytjen, anija e Forcave Detare shpëton gomonen me 50 emigrantë

Një gomone me 50 emigrantë (40 burra dhe 10 gra) është shpëtuar nga anija “Butrinti”, e Forcës Detare me mision në detin Egje, gjatë...