Tag: emigrante

Kapen duke transportuar 14 emigrantë, arrestohen 6 persona në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar 6 person, ndërsa ka shpallur në kërkim një tjetër pasi janë kapur duke transportuar 14 emigrantë të paligjshëm. Uniformat blu...

Vijon kalimi i paligjshëm i emigrantëve, në pranga i riu nga...

Vijojnë arrestimet në kuadër të operacionit policor të koduar “Perimetri”. Kapet duke transportuar 7 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë Sadik Liçi, 24 vjeç. Ai u...

Transport emigrantëve drejt Tiranës kundrejt pagesave, prangosen tre persona

Tre të rinj janë arrestuar në Korçë për dhënien e ndihmës ndaj shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit kundrejt fitimit me...

Zgjerohet numri i të arrestuarve në Korçë, tentuan të kalojnë ilegalisht...

Policia ne Korçë zgjeron numrin e te arrestuarve nga operacioni per ndalimin e kalimit te paligjshem te emigranteve. Gjatë operacionit goditen edhe dy raste të...

Kapen duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, prangosen 3 persona në...

Policia vijon operacionin e koduar “Perimetri”, për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj për kalim...

Zbulohet tuneli në kufirin Hungari-Serbi, përdoret nga emigrantët për të kaluar...

Policia hungareze zbuloi një tunel të përdorur nga emigrantët për të kaluar kufirin nga Serbia, tha të hënën TV shtetëror serb (RTS). Tuneli u zbulua...

Rama prezanton nismën e re: Amnistia fiskale, 3 Fazat dhe kategoritë...

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot detaje për nismën më të re të qeverisë, atë të amnistisë së re fiskale, për formalizimin e parave...

“Emigrantët do karantinohen në hotel me shpenzimet e tyre”, Rama tregon...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot se nuk do të pranohet në kufi asnjë shqiptar që është rezident me letra në një vend të...

EMRAT/Drejtonin fabrikën e kanabisit në Britani, 6 shqiptarët përfundojnë në burg

Media britanike i kushton nje artikull, gjashtë emigrantëve shqiptarë, te cilet jane denuar me burg. Sipas shkrimit, gjashtë emigrantë të paligjshëm shqiptarë që drejtuan një...

Tragjike në ujërat e Greqisë, mbytet anija me emigrantë, operacion i...

Një varkë e dyshuar se ka 50 emigrantë në bord tragjikisht u fundos 13 milje detare në jug-perëndim të Paxos të Greqisë. Nga të dhënat...