Tag: Emigracioni

Trump zgjat pezullimin për emigracionin deri në dhjetor

Administrata e Presidentit Trump tha të hënën se ka vendosur të zgjasë ndalimin e lëshimit të kartave jeshile jashtë territorit të Shteteve të Bashkuara...

Trafiku i klandestinëve, çfarë vendosi gjykata për zinxhirin drejtues të Drejtorisë...

Pas skandalit të trafikimit të emigrantëve nga Lindja e Mesme, pas të cilit u arrestua Drejtoresha e Drejtorisë Rajonale të Kufirit e Migracionit, Tiranë,...

Trump pritet të pezullojë përkohësisht emigracionin në SHBA

Presidenti Donald Trump ka thënë se ai do të nënshkruajë një urdhër ekzekutiv për të pezulluar përkohësisht të gjithë emigracionin në SHBA për shkak...

Kush preferohet të punojë në Gjermani, çfarë thotë ligji i ri...

Ligji i ri i migracionit të fuqisë punëtore të kualifikuar, vazhdon ta mbajë derën të mbyllur për punëtorërt me trajnime më të shkurtra se...

Azilet mbushen plot, shtohen kërkesat e moshës së tretë si rezultat...

Largimi i të rinjve në emigracion po i detyron shumë të moshuar tu drejtohen qendrave rezidenciale. Në qendrën e të moshuarve në Fier, ku...

Dashuri dhe tragjedi: Historia prekëse e dy emigrantëve që po trondit...

Në një udhëtim për  në Sicili, Francis Ipisbhe humbi gruan e tij. Sot, një vit më vonë, ai më në fund pati mundësinë që...

Lajmi tjeter per emigrimin ne Amerike, per shumekend eshte i keq

Shtëpia e Bardhë po fillon një fushatë për të kthyer opinionin publik amerikan kundër sistemit aktual të vendit për emigracionin, i cili bazohet përgjithësisht...

Prokurorët e Holandës zbarkojnë në Tiranë, ja arsyet e vizitës

Shqetësimi nga trafiqet dhe krimi i organizuar me origjinë nga Shqipëria në Roterdam, ka sjellë në Tiranë një delegacion të nivelit të lartë. Siç...

Skafet me drogë drejt Italisë, policia thotë se nuk i fiku...

Vetem ditët e fundit janë kapur 6.2 ton drogë në skafe të nisur drejt Italisë. Ish-Kryeministri Sali Berisha me anë të reagimeve në profilin...

Rikthimi i vizave për shqiptarët, flet Drejtoresha e Kufirit

Drejtoresha e Kufirit dhe e Migracionit në Ministrinë e Brendshme tha se nga pala holandeze nuk ka asnjë ankesë për shqiptarët. Kurse në lidhje...