Tag: Emerime

Kadastra e Vlorës nuk gjen qetësi, ndryshime të tjera në kupolën...

Kadastra e Vlorës nuk gjen qetësi. Tashmë rotacioni në këtë agjenci është zhvendosur në rang zv. drejtorësh. Dy zv. drejtorët Vjola Hima dhe Renato Banushi...

“Dervishaj ish-bashkëpunëtor i sigurimit në Polici”, PD: A po zbatohet i...

Ish-deputetja Dhurata Çupi ka denoncuar sot Edi Ramen dhe Sandër Lleshajn, qe sipas te ciles heshtin për emërimin e ish-bashkëpunëtorit të sigurmit Albert Dervishaj...

EMRAT/Lëvizje në Policinë e Shtetit, zbulohen drejtuesit e rinj

Lëvizje raportohen në Policinë e Shtetit. Burime për abcnews.a bëjnë me dije se zëvendës drejtor i Përgjithshëm i Policisë është emëruar drejtues i lartë Albert...

Gara për Gjykatën Kushtetuese, KED skualifikon një gjyqtare

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi vendosi mos lejimin e kandimit të gjyqtares Regleta Panajoti, për vendin vakant të Gjykatës Kushtetuese. Kjo e fundit dha doreheqjen...

Ndryshime në Qeveri, Rama firmos dy emra të rinj

Këshilli i Ministrave emëron dy zëvendësministrat e rij të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë. Në mbledhjen e të enjtes, qeveria miratoi emërimin e Adela Xhemalit dhe...

“Asnjë devijim nga Kushtetuta”/Meta cakton datën, kur do të hidhet shorti...

Presidenti i Republikës ka vendosur të hedhë me 5 dhjetor të këtij viti shortin për zgjedhjen e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Vendimin e...

Largohen 70% e krerëve të burgjeve në vend, zbulohen emrat e...

Vetëm në pak kohë në Drejtoritë e Burgjeve ka patur ndryshime të herepashershme, teksa raportohet se ka emerime ne 70% të rasteve, duke përbërë...

Emërime të reja në policinë e shtetit, ndryshohen drejtuesit në Shkodër,...

Me firmën e drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit Ardi Veliu janë bërë ndryshime në Policinë e Shkodrës, Beratit dhe Mirditës. Shefi i Komisariatit...

KED dërgon në Kuvend, dy emrat për Gjykatën Kushtetuese

Prej kohesh, Gjykata Kushtetuese, është në ngërç. Mësohet se Keshilli i Emërimeve në Drejtësi ka dërguar në Kuvend dy emrat e propozuar për vendet vakante...

EMRAT/Ndryshime në dogana, shkarkohen tre drejtues të rëndësishëm

Së fundmi në drejtoritë e doganave në të gjithë vendin mësohet se kanë ndodhur disa ndryshime. Sipas burimeve zyrtare, ndryshimet kanë prekur degët e...