Tag: elvana gjata

Debati mbi festivalin/Gazetari i thotë gjërat hapur: Nuk ka burrë nëne...

Teksa te gjithë vijojnë të flasin ende për festivalin, një reagim ka ardhur dhe nga gazetari Mentor Kikia, i cili e sheh me thellesisht...

Flet sërish Rita Petro sërish: Pse votova për Arilenën dhe cili...

Festivali i 58-të në RTSH u shoqërua me shumë polemika, sa i takon përzgjedhjes së këngës fituese.  Trofeun e rrëmbeu Arilena Ara, ndërsa prej...

“Arilena ti nuk ke faj”, reagon Elvana Gjata: As 2 pikëshi...

Ka reaguar së fundmi dhe Elvana Gjata, e cila me fjaleve duket se nuk e ka fshehur zhgënjimin për renditjen në vendin e dytë. Në...

“Më mirë që nuk fitove”, Regjisorja i drejtohet Elvana Gjatës: Do...

Ka patur dy ndarje të mëdha, me fansat qe brohorisnin emrin e dy kengetareve sipas rastit. Nga njera ane, Arilena Ara dhe nga ana...

Elvana Gjata largohet e zhgënjyer nga festivali, Arilena Ara zbulon a...

Mes grupit më të diskutuar të pretendentëve, Arilena Ara është shpallur fituese e Festivalit të Kèngës, dhe menjëherë pas trofeut, ajo tha se ndryshe...

FOTO/Elvanën e rrëmben ekzaltimi pas mbështetjes nga këngëtarja e famshme: Të...

Elvana Gjata ka marre dhe mbeshtetjen e Eleni Foureira, kengetares me origjine shqiptare qe ka marre fame nderkombetare. Teksa pritet të performojë në skenën e...

VIDEO/Flet për herë të parë për konkurrimin në festival, Elvana Gjata...

Elvana Gjata ka reaguar së fundmi duke treguar dhe pak nga koreografia e saj për natën e parë të festivalit të RTSH. E cilësuar...

VIDEO/E nxjerrin si fituesen e festivalit në RTSH, ‘reagon’ për herë...

Emri i Elvana Gjatës është konsideruar si fitimtar në festivalin e RTSH-së, ndërsa publiku u njoh vetëm dje me kengen e saj. Ka qenë fillimisht...

VIDEO/Elvana Gjata surprizon mikun e saj të ngushtë, i sjell në...

Kur miqësia është e vërtetë, shumë gjëra të bukura dhe emocionuese ndodhin.  Stilisti i njohur Valdrin Sahiti, ka festuar këtë fundjavë 33-vjetorin e ditëlindjes...

Shifra marramëndëse, zbulohet sa paguhet Elvana Gjata për gjysmë orë performancë

Koncerti i titulluar “Tingujt e Çarshisë” u organizua nga Qendra Informative Kulturore Shkup, projekt i cili ka për qëllim idenë e ringjalljen së Çarshisë,...