Tag: eleni foureira

FOTO/Elvanën e rrëmben ekzaltimi pas mbështetjes nga këngëtarja e famshme: Të...

Elvana Gjata ka marre dhe mbeshtetjen e Eleni Foureira, kengetares me origjine shqiptare qe ka marre fame nderkombetare. Teksa pritet të performojë në skenën e...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore do të ngjitet në skenën e...

‘Festivali i 58-të i Këngës’ dhe pse mes debateve dhe akuzave të rënda,  për këtë vit ka rezervuar surpriza të shumta, të cilat po...

VIDEO/Këngëtarja shqiptare sjell hitin e ri me Snoop Dogg

Fama dhe suksesi i këngëtareve shqiptareve është i padiskutueshëm.  Pas sukseve të Rites, Duas dhe Bebes, u bashkangjitet dhe shqiptarja  Eleni Foureira. Këngëtarja e njohur...

Gjesti i madh, Eleni Foureira dhuron të ardhurat e koncertit në...

Eleni Foureira, pavarësisht orarit të saj të zënë me koncerte jashtë vendit, nuk e ka harruar Greqinë dhe tragjedinë që ka ndodhur ditët e...

Veliaj i jep “Çelsin e Tiranës” këngëtares shqiptare “Entela” Foureira

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka pritur  këngëtaren e mirënjohur me origjinë shqiptare Eleni Foureira. Kryebashkiaku i dorëzoi “Çelësin e Qytetit” këngëtares e...

‘Fuego’ e Eleni Foureira-s mbërrin në atdhe

Ajo ishte kaq afër trofeut të madh ne festivalin e Eurovision-it dhe një konkurrente e fortë. Këngëtarja nga Shqipëria përfaqësoi Qipron në Eurovision, këtë...

Shpërthen Eleni Foureira : Me bëtë të kem frikë , raciste...

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira, e cila përfaqësoi Qipron në Eurovizion, ka thënë në “Star Tv” në Greqi se është shokuar dhe lënduar...