Tag: ekstradimi

Vrasja në Francë/I riu fshihej prej kohësh në Tiranë, pjesë e...

Një shtetas francez i shumëkërkuar për vrasje në Francë është arrestuar në Tiranë. Sipas policisë, 27 vjeçari lindur në Nantes të Francës kishte ardhur...

Tentoi vrasjen e një polici në vitin 2016, më pas u...

Policia e Shtetit njoftoi sot se pas shkëmbimit të informacioneve me homologët belgë, u bë i mundur arrestimi i një 45-vjeçari nga Vlora, i...

LAJM I FUNDIT/Albert Veliu drejt ekstradimit në Shqipëri

Ministria e Drejtësisë ka kthyer përgjigje duke dhënë detaje në lidhje me kërkesën për informacion për Albert Veliun dhe ekstradimin e tij nga Belgjika. “Ky...

U ekstradua nga Gjermania, Gjykata jep masën për Arbër Çekajn

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Arbër Çekajn,  dy ditë, pasi ai u ekstradua në Shqipëri nga Gjermania. Arbër Çekaj u...

“613 kg kokainë në banane”, Arbër Çekaj ekstradohet sot nga Gjermania

Sot nga Interpol Tirana është duke u kryer ekstradimi nga Gjermania në Shqipëri i Arbër Çekaj .Arber Çekaj është personi i dyshuar për trafikimin...

613 kg kokainë, Arbër Çekaj ankimon vendimin për ekstradimin në Shqipëri

Arbër Çekaj, pronari i kontejnerit të bananeve ku u gjetën 613 kilogramë kokainë, nuk pranon të ekstradohet në Shqipëri pasi dyshon se i rrezikohet...

Prokurorët italianë kundër vendimit për lirimin e Nezar Seitit, prokuroria e...

Nezar Seiti, i ashtuquajturi 'financieri' i grupit të Habilajve, u lirua dje nga burgu me vendimin e  Gjykatës së Katanias e cila ndryshoi masën...

Ekstradimet, biznes i majme i policisë, qytetari dixhital tregon skemën

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar sot një mesazh nga qytetari dixhital përmes të cilit mësohet se një i burgosur në Durrës për llogari të drejtësisë...

VIDEO LAJM/ Studentët e Juridikut në protestë: Gjonaj ik

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë protestuan sot para Ministrisë së Drejtësisë. Nën parullat “ministria e krimit”, “Gjonaj ik”, ata kundërshtojnë ekstradimin e Nezar Seitajt...

Policia shoqëron studentët që protestuan kundër ekstradimit të Nezar Seitajt

Komisariati numër 3 i policisë në Tiranë ka shoqëruar sot studentët e degës së drejtësisë Ata protestuan përpara ministrisë së Drejtësisë dhe kërkuan dorëheqjen e...