Tag: dvorani

Kryeargumenti për mandatin, arsyeja pse nuk po zëvendësohet Ardian Dvorani

Largimi i Ardian Dvoranit, pas mbarimit te mandatit, mbetet ende çështje e pambyllur. Me emerimin e 3 anetareve te KLGJ, presidenti Meta kerkoi largimin...

Mandati i Dvoranit sjell debate në KLGJ, shtyhet vendimi dhe kërkohet...

Ka pasur debatet në Këshillin e Lartë të Gjyqësorit. Anëtarët janë përplasur për vendimin që kërkon mendimin e ndërkombëtarëve për mandatin e Ardian Dvoranit Sipas...

“Çili u takua me Dvoranin”,reagon Gjykata e Lartë, deklaratë vetëm për...

Gjykata e Lartë bëri një deklaratë zyrtare në lidhje me ndalimin nga policia të gazetarit dhe sipërmarrësit Henri Çili, ku pretendohej se ai do...

Arrestimi i Çilit/Kush është zyrtari që fsheh policia? PD nxjerr dy...

Partia Demokratike ka reaguar se fundmi lidhur me dosjen e fundit kriminale ne te cilen u zbulua se nje zyrtar i larte i drejtesise...

Meta dorëzon padinë për Dvoranin në SPAK, paralajmërimi: Ka të tjerë...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka firmosur shtesën e kallëzimit për kreun e KED, Ardian Dvorani. Në një reagim, kreu i shtetit shqiptar paralajmëron...

“Dvorani u përdor për kapjen e Kushtetueses nga Rama”, PD thirrje:...

PD ka reaguar përmes sekretarit të përgjithshëm Gazmend Bardhi, lidhur me faktet e denoncuara sot nga Presidenti Ilir Meta, të cilat sipas kreut të...

“Do shkoj vetë në Venecia”, Meta: I kërkoj ndjesë komisionit, u...

Presidenti i vendit Ilir Meta në një konferencë të jashtëzakonshme, evidentoi shkeljet e kryera gjatë ushtrimit të detyrës nga kreu i KED, Ardian Dvorani. Meta...

Jo vetëm Presidenti Meta, dhe Avokati i Popullit padi kundër Ardian...

Avokati i Popullit ka paditur Këshillin e Emërimeve në Drejtësi në lidhje me procedurat e ndjekura për listat e vakancave për në Gjykatën Kushtetuese,...

Prokuroria e Tiranës shpall moskompetencën, SPAK merr dosjen e “Dvoranit”

Prokuroria e Tiranës ka shpallur moskompetencën për padine e presidentit Ilir Meta ndaj Ardian Dvorani. "Sot prokuroria e Tiranës, konfirmoi zyrtarisht për mbylljen e hetimit...

Mazhoranca çon sërish Metën në Venecia, çfarë kërkojnë këtë herë

Maxhoranca çon sërish presidentin Ilir Meta në Venecia. Komisioni Hetimor përgatiti 5 pyetje për të cilat kërkojnë opinion ligjor nga organi i lartë të...