Tag: droga

VIDEO/Transportoi me skaf nga Shqipëria gjysëm ton droge, zbulohet shqiptari në...

Është kapur në Itali gjysëm ton marijùanë e cila ishte nisur nga Shqipëria dhe kishte për synim tregtimin e saj në shtetin fqinj dhe...

AKUZAT/Trafikuan 1 ton drogë drejt Greqisë, SPAK mbyll hetimet për 6...

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë ka përfunduar hetimet për 6 persona të akuzuar se tentuan të trafikonin 1074.2 kg,...

1.3 ton kokainë që u kap në Maqedoninë e Veriut, reagon...

Në një njoftim për mediat bëhet me dije se operacionii djeshem ne Maqedonine e Veriut ishte ndërkombëtar dhe roli i policisë shqiptare synonte dorëzimin...

Ky është kamioni ku u fshehën 1.3 ton kokainë, ministri maqedonas...

Ministria e Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka publikuar se fundmi pamjet e kamionit me banane ku ishin fshehur 1.3 ton kokainë. Por sipas informacioneve,...

EMRI/Kush është shqiptari i arrestuar për 120 milionë euro kokainë

Zbulohet emri i shqiptarit të arrestuar dy ditë më parë në Itali, i akuzuar për trafikun e 120 milionë eurove kokainë. Mësohet se i arrestuari...

“1,3 ton kokainë në Maqedoni”, SPAK e dinte për kamionin, zbulohet...

Pas kapjes së 1.3 ton kokainë në Maqedoni, Prokuroria shqiptare konfirmoi se ka qenë në dijeni të kalimit të kamionit në territorin shqiptar. Burime të...

I zbulohen doza me kokainë dhe heroinë, pranga 41-vjeçarit në Elbasan

Policia ka goditur një rast të shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla. Mësohet se 41 vjeçarit i është sekuestruar lënda narkotike...

“Rritet 12-herë mbjellja e kanabisit”, Ish-ministri: Hidhni në gjyq edhe RAI...

Për Ylli Manjanin, lajmi se është 12- fishuar kultivimi i hashashit nuk perben çudi. Pas reportazhit RAI 3, Manjani shkruan në rrjetet sociale se...

Videoja e kokainës/PS nuk nxitohet të shkarkojë Allën: Do presim hetimet...

Partia Socialiste do të presë hetimet e SPAK për të vendosur nëse do të shkarkojë apo jo kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Alla. Në një prononcim...

Fshehu lëndën narkotike në reçipetat e gruas shtatzënë, si u justifikua...

Një shqiptar është arrestuar në Itali nen akuzen e lendeve narkotike, ndërsa pas tij e ka pësuar dhe gruaja e tij. Mësohet se shqiptari ishte...