Tag: drejtesi

VIDEO/Dalin pamjet nga salla moderne e gjyqit, Ambasada Amerikane mbështetet tek...

Ambasada e SHBA-së në Shqipëri shprehet se reformat e suksesshme në drejtësi mbështeten te gjyqtarët e rinj. Për këtë arsye, ambasada amerikane thotë se USAID-i...

“Shqiptarët nuk kanë besim te reforma në drejtësi”, Gjata thirrje Ramës:...

Reforma zgjedhore ka ngecur dhe dje dolen dyshimet e para se pas kesaj po fshihen marreveshje sekrete, te cilat sigurisht i japin tjeter drejtim...

Skandali në drejtësi/Gjyqtarja që u shkarkua vetë, sot shkarkon të tjerët

Anëtarja e KPK Alma Vokopola, sipas shkresës nr. 2056/1 prot dt. 07.05.2020 të Këshillit të Lartë Gjyqësor rezulton të jetë shkarkuar nga KLD me...

PROFIL/Olsian Çela prokurori i dosjeve të bujshme që ‘rrëzoi’ Arta Markun

Nga sot Shqipëria ka një kryeprokuror të ri, Olsian Celën. 101 deputetë në Kuvend votuan pro kandidaturës së Celës, i cili u rendit edhe...

Shpallen emrat e fituesve në Fakultetin e Drejtësisë në Universitetin e...

Fakulteti Juridik në Universitetin e Tiranës ka shpallur listat e studentëve fitues të raundit të parë për vitin akademik 2019-2020. Gazeta Shqiptare publikon sot...

“Kupola e Rilindjes e gjitha në hetim”, Ish-ministri ironizon: Ama nga...

Ish-ministri Ylli Manjani ka ironizuar së fundmi reformën e shumëpërfolur të drejtësisë, e cila për Manjanin nuk është duke dhënë rezultate, por përkundrazi, siç...

VIDEO/Ambasada Amerikane shpjegon Vetting-un, tregon pse është i rëndësishëm

Edhe pse kritikët dhe studiuesit, qytetarët e thjeshte dhe kushdo tjetër në këtë vend, nuk i panë frytet e reformës në drejtësi, Ambasada Amerikane...

VIDEO/Ambasada Amerikane kujton 3-vjetorin, po ku është sot reforma në drejtësi?

Ambasada amerikane ka publikuar një video në “Facebook”, ku kujton se janë mbushur 3 vjet nga miratimi i reformës në drejtësi, reforma e cila...

Një vit nën ethet e vettingut, Zaganjori: Respektoj reformën në drejtësi

Pas seancës në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit, kreu i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori tha se i kanë kërkuar që të paraqesë një...

Meta nuk e kursen aspak ironinë: Këtë Ramaformë mund ta kishte...

Presidenti Ilir Meta i ka përshëndetur ndjekësit e tij në rrjetet sociale me një thirrje për të kuptuar sesi është shndërruar reforma në drejtësi...