Tag: donika prela

Shtyhet seanca në KPA, Donika Prela paraqet raport për probleme shëndetësore

Është shtyrë në KPA seanca ndaj ish-drejtueses së Krimeve të Rënda, Donika Prela. Prela ndodhet në KPA pasi komisionieri publik kërkoi shkarkimin e saj,...

Krijimi i SPAK e vë në “rrezik”, çfarë i kërkon Donika...

Donika Prela ka një kerkesë ndaj Këshillit të Lartë të Prokurorisë, teksa i është drejtuar me një shkresë, përmbajtja e se cilës është mësuar...

Zbulohet shkresa, Donika Prela shkel ligjin për Prokurorinë në çështjen e...

Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela urdhëron prokurorët e dosjes së bujshme të njohur si “Toyota Yaris” të dërgojnë çështjen për...

Donika Prela reagon për dosjen ‘339’: U hetua droga, jo votat

Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të rënda Donika Prela ka thyer heshtjen duke dalë publikisht në nje deklaratë për mediat për të dhene sqarime...

Arta Marku udhëzon Donika Prelën për zbatimin e regjimit 41/bis

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka firmosur zbatimin e ligjit për sigurinë në burgje dhe lidhur me këtë çështje ka ngarkuar drejtuesen...

Rama hidhet në sulm, i kërkon Markut e Donika Prelës që...

Edi Rama u ka kërkuar Arta Markut dhe Donika Prelës që hetimet për dhunën e djeshme në polici t’i kalojë Prokurorisë së Krimeve të...

Tjetër denoncim nga PD: Donika Prela në shërbim të Avdylajve, nuk...

Partia Demokratike ka sjellë sërish në vëmendje Donika Prelën, drejtuesen e komanduar të Prokurorisë, për të cilën PD thotë se është shërbëtorja e kryeministrit...

Një ditë para skadimit të afatit, Donika Prela aplikon për SPAK

Një ditë para skadimit të afatit për aplikim, prokurorja Donika Prela, e cila është drejtuese në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime...

Ylli Manjani ‘fiton bastin” për prokuroren Donika Prela: Turp!

Atë që tha më 22 janar në lidhje me prokuroren e Krimeve të Rënda, Donika Prela. duket se i ka dalë ish-ministrit Ylli Manjani. Prela...

VIDEO/Prela kaloi Vetingun, PD: Tashmë reforma në drejtësi ka vdekur

Partia Demokratike ka dale në një deklaratë për mediat menjëherë pas vendimit të KPK-së për Donika Prelën e cila kaloi Vettingun. Deputeti Enkelejd Alibeaj nga...