Tag: doktori

Ç’po ndodh tani me vendet që e kaluan valën e parë...

Shtetet që kanë kaluar një valë të fortë COVID-i tanimë po përballen me shifra të qëndrueshme infektimesh, e veçanërisht fatalitetesh për shkak të virusit. Ky...

Doktori i Sanatoriumit fiton betejën e rëndë me Covid-19, zbulohet gjendja...

Doktori i spitalit ”Shefqet Ndroqi”, Alban Hatibi e ka fituar betejën me Covid 19. Lajmin e bën të ditur shefja e reanimacionin në spitalin Covid...

FOTO/35 pacientë të shtruar, mjeku mesazh të fortë: Na ndihmoni mos...

I ndodhur në vijën e pare te frontit, mjeku i njohur Tritan Kalo, serish ka nje mesazh per qytetaret shqiptare. Teksa u bene dite qe...

Mjeku reagon pas sulmit nga Rama: Ndjehem i pezmatuar, mesazhi im...

Doktori i Urgjences ne QSUT, Ilir Allkja diten e djeshme beri buje me nje video-mesazh te publikuar ne rrjetet sociale, teksa shprehte shqetesimin e...

DETAJE/Vdes mjeku që kuptoi i pari virusin vdekjeprurës dhe ngriti alarmin

Një prej doktoreve te pare qe kuptoi perhapjen e koronavirusit, Li Wenliang, mësohet se ka ndërruar jetë fatkeqesisht. Lajmi për vdekjen e doktorit u konfirmua...

FOTO/Virusi i rrallë në Shqipëri, mjeku thirrje: Si trajtohet PF dhe...

Per te qene me te informuar dhe per t'i paraprirë çdolloj semundje dhe infeksioni ne kete sezon dimri, mjeku i njohur Tritan Kalo ka...

EMRI/Vdekja e Rexhina Debrovës gjatë lindjes, kërkohet arrestimi i mjekut nga...

Vdekja e 25-vjeçares, Rexhina Debrova në muajin prill 2019, gjatë operacionit për lindjen e fëmijës, ka sjellë nxjerrjen e një urdhri për arrestimin e...

FOTO/’The End’, largohet nga Shqipëria kardiologu i suksesshëm

Tashmë nuk është më diçka e re, që mjekë të suksesshëem po braktisin Shqipërinë, për ta ushtruar profesionin e tyre në vende të tjera. Shumë...

EMRI & FOTO/ Doktori infekton 33 pacientë me HIV dhe arratiset

Plot 33 persona kanë testuar pozitiv për HIV në qytetin indian të Bangarmaut, nw Indi, pasi një mjek i pakualifikuar i injektoi disa prej...

Cizmja e Monikës, Meta ka një koment për gruan e zemëruar

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka komentuar në opinion edhe për gjestine së shoqes ndaj kryeministrit Rama të cilin e goditi me...