Tag: diploma

SKANDALI/Ish-deputeti denoncon: Univesiteti i Oxford-it, nuk e njeh maturën shqiptare

Ish-deputeti demokrat, Luçiano Boçi, ka denoncuar në “Facebook” se Universiteti i Oxford nuk e njeh më maturën shqiptare, duke e cilësuar këtë një tjetër...

VIDEO/Zbulohet skema si shiten diplomat në Tiranë, 180 mijë lekë për...

Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” tregon se si blihet punimi për diplomë universiteti në sistemin “Bachelor”, duke paguar 180 mijë lekë të vjetra. Një...

Kryemadhi i përgjigjet ministrit: Vetëm me një diplomë na e kaloni,...

Kryetarja e LSI i është përgjigjur ministrit Lleshi pasi 'përqeshi' një ditë më parë në Komisionin e Medias deputetet e LSi. Ministri i Brendshëm u...

FOTO/Muka vazhdon të sfidojë Ramën, nxjerr diplomat: Pse nuk i nxjerr...

Tualant Muka vazhdon sërish të sfidojë kryeministrin Rama. Këtë herë ai ka bërë publike të gjithë diplomat e tij të marra brenda dhe jashtë...

Universiteti Kristal i “nxin” jetën edhe infermiereve, probleme me diplomën

Prej një kohe të gjatë Mimoza Kalaja, infermiere prej vitit 1984, nuk po gjen zgjidhje pranë Urdhrit të Mjekëve. Ajo tregon se nuk e rilicencojnë....

SKANDAL/Profesorë dhe doktorantë me diploma fallco në Shqipëri

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e sotme raste flagrante të pedagogëve të cilët me diploma false dhe me mesatare të ulët kanë marrë titujt Profesor...

SKANDAL/ Ministria e Arsimit fshehu dhe nuk paditi 86 rastet e...

Gjykata e Tiranës caktoi të enjten masën e sigurisë për ish-pronarin e Universitetit “Kristal”, Ahmet Muçaj, i cili u kap teksa po jepte një...

Masa e sigurisë, ja çfarë e shpëtoi nga burgu Metin e...

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar sot detyrim paraqitje për ish-pronarin e Universitetit të mbyllur “Kristal” Ahmeta Muça, lidhur me lëshimin e diplomave false, pas...

DETAJE/ Hetim te ministria e Arsimit, Prokuroria i kërkon regjistrat e...

Prokurorët e Tiranës kanë këqyrur regjistrat e dorëzuar nga universiteti “Kristal” te ministria e Arsimit, pasi u mbyll në vitin 2014. Ky veprim hetimor...