Tag: Dhurata Cupi

PD kundër ligjit për ndarjen e Shqipërisë në 4 rajone, Çupi...

Vendimi i qeverisë për të rrëzuar dekretin e Presidentit për ligjin antikushtëtues të rajoneve nuk i shërben interesit të vendit. Ky eshte reagimi i...

“Dervishaj ish-bashkëpunëtor i sigurimit në Polici”, PD: A po zbatohet i...

Ish-deputetja Dhurata Çupi ka denoncuar sot Edi Ramen dhe Sandër Lleshajn, qe sipas te ciles heshtin për emërimin e ish-bashkëpunëtorit të sigurmit Albert Dervishaj...

Ish-deputetja sjell shifrat: Qeveria ka dështuar, Shqipëria rekord për çmimin më...

Dhurata Çupi ka reaguar se fundmi lidhur me shifrat qe raportohen per shpenzimet e shqiptareve, referuar ketu dhe atyre per jetesen minimale. Çupi shprehet se...

PD zbardh kontratat e përkohshme të punësimeve elektorale: Rama ka paguar...

Nga selia blu, Dhurata Cupi ka deklaruar se që nga 2017, Edi Rama ka paguar 147 milionë euro për punësimet elektorale. Partia Demokratike ka zbardhur...

“U miratua pa zhurmë”, PD alarmon për ligjin e fundit që...

Partia Demokratike eshte ndalur sot ne nje tjeter denoncim, lidhur me nje ligj, qe sipas tyre do te sjelle ndarjen e Shqiperise. Dhurata Cupi u...

“10 mashtrimet kryesore në 7 vite qeverisje të rilindjes”, Ish-deputetja: Rama...

Dhurata Çupi tregon 10 mashtrimet kryesore në 7 vite qeverisje të rilindjes: Ja pse Rama nuk mund të flasë në emër të shqiptarëve Sipas saj,...

“Qeveria vodhi edhe thesin me miell për më të pamundurit gjatë...

Përmes një deklarate për mediat nga selia e PD-së, ish deputetja e PD-së, Dhurata Çupi reagoi mbi investigimin e BIRN mbi shpërndarjen e ndihmave...

VIDEO/ Ne kater muaj 10 euro per person per te perballuar...

Ish deputetja Dhurata Çupi ka publikuar nje video ku theksohet se ne 4 muaj, u ka shpërndarë shqiptarëve nga 10 euro për të përballuar...

Dhurata Çupi: Projektet dhe parate qe Veliaj gjeti gati nga Basha

Ish drejtoresha juridike ne Bashki, Dhurata Cupi ka treguar edhe njehere projektet qe bashkia nen drejtimin e Bashes ia la gati Velise. “Parku i lodrave...

“Drejtësia është futur në karantinë”, Akuzat e forta të PD: Qeveria...

Kane qene te shumta denoncimet e Partise Demokratike lidhur me tenderat te cilesuara si sekrete, ndersa nga ana tjeter ka patur denoncime te forta...