Tag: deshmi

“Tërmeti vërtet ka rënë në shtëpitë, por na ka rënë dhe...

Banorët e Durrësit provuan një nga fatkeqësitë natyrore më të këqija, siç ishte tërmeti i 26 nëntorit 2019. 9 muaj nga ajo fatkeqësi, në...

“Ne jemi pa shtëpi pas tërmetit, në ditë të sikletit”, dëshmia...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, ishte në banesën e shkatërruar nga tërmeti i 26 nëntorit të Lirie Xhixhas e cila thotë se shteti...

VIDEO/Dëshmitë e qytetarëve në Fier, Baçi: Përzgjedhja për ndihmat sipas lidhjeve...

Partia Demokratike ke sjellë sot me dëshmi dhe prova, ate qe ata e quajne selektim apo preferenca te socialisteve ndaj personave dhe qytetareve ndaj...

“Izolimi e përkeqësoi”, Flet vëllai i Bilbil Hasanit: Si e morëm...

Mëngjesin e djeshëm, i burgosuri Bilbil  Hasani vrau veten duke u mbytur me çarçaf, pasi kishte shfaqur probleme mendore dhe instancat perkatese nuk ishin...

Dëshmia e të mbijetuarës që ra nga kati i 7: Mbulova...

Tërmeti i cili tronditi vendin tonë solli pasoja të mëdha. Yllka Osmani është njëra nga të mbijetuarat e tërmetit, e cila ka rene nga kati...

Milionat në Toyota, Basha jep dëshminë sot para prokurorëve belgë

Këtë të enjte, lideri demokrat do të paraqitet në Prokurori për të dëshmuar në lidhje më Toyota Yaris dhe miliona eurot që u gjetën...

Vrasja e ish-të përndjekurit te Liqeni, zbardhet dëshmia e djalit të...

Zbardhet dëshma e djalit të 62-vjeçarit Haxhi Baxhinovski, i cili u vra pak ditë më parë te Kodrat e Liqenit, teksa bënte vrap. Pikërisht djali...

U la i lirë, Ervin Mata kërkesë Prokurorisë: Dua të flas

Biznesmeni Ervin Mata, një prej personave të përfshirë në konfliktin e përgjakshëm të 4 tetorit të vitit të kaluar në zonën e ish-bllokut, i...

Përdhunimi në Kavajë, 13-vjeçarja dëshmon 3 orë në gjykatë: Stafi pedagogjik...

Vajza 13-vjeçare, e cila u përdhunua nga 8 adoleshentë në Kavajë sot ka dëshmuar për rreth 3 në Gjykatën e Durrësit në kuadër të...

Masakroi me hekur të dashurin e motrës, zbardhet dëshmia e Esat...

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg të riun Esat Cani, i akuzuar për vrasjen e shtetasit Arben Gjeçit, i dashuri i motrës së...