Tag: Demokratet

Rritje pagash? Vjen reagimi nga PD: Gënjeshtër parazgjedhore, paratë e shëndetësisë...

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, reagon menjëherë pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se do të rrisë me 40% pagat e punonjësve të shëndetësisë. Tabaku shkruan...

PD i ‘hap’ derën demokratëve që kanë dhënë kontribut, apeli nga...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka qenë në Shkodër ditën e sotme, teksa po zhvillohet procesi me strukturat për propozimet për...

Një parti e re e djathtë…?! – Komentojnë deputetët demokratë

Astrit Patozi dhe Ridvan Bode kanë nisur një tur të ri takimesh me demokratët me qëllimin inicimin e një lëvizje të re brenda të...

Demokratët e lënë jashtë listës, Basha: Ka qenë vendim i vështirë...

Në "Studio e hapur" Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur për demokratët e lënë jashtë listave për zgjedhjet e 25 qershorit. Basha pohoi...