Tag: delegacioni

Komisioni i Venecias kthehet sërish në Tiranë, këtë herë jo për...

Ekspertët e Komisionit të Venecias do të rikthehen sërish në Tiranë. Sipas njoftimit zyrtar, pritet që ata të vijnë në datat 18-19 shtator, por këtë...

E PLOTE/Meta mban premtimin, publikon raportin shpjegues për “Venecian”

Presidenti i Republikës Ilir Meta ashtu si premtoi, ka publikuar  sot raportin shpjegues, të cilin e ka diskutuar me Komisionin e Venecias. Në një raport...

“Venecia” zbarkoi në Tiranë, Meta zbardh detaje nga takimi: Shqipëria kurrë...

Edhe Presidenti Ilir Meta ka pritur në takim delegacionin ardhur nga Venecia, enkas për sharkimin e tij, kerkuar nga mazhoranca. Vetë, presidenti ka dhënë detajet...

Komisioni i Venecias në Tiranë takon opozitën, Bylykbashi dhe Gjosha japin...

Delegacioni i ‘Venecias’ filloi mëngjesin e sotëm turin e takimeve, ku të parët që e startuan ishin ish-deputeti i PD-së Oerd Bylykbashi si dhe...

Shmangën takimin me PD dhe LSI? Zbardhet axhenda e Komisionit të...

Komisioni i Venecias pritet të zbarkojë në Tiranë më datë 9 shtator, ndërsa janë zbuluar dhe detajet e axhendës. Takimet që do të zhvillohen...

Deklarata e delegacionit të BE e konfirmon: Në 30-Qershor mbahen votimet,...

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri ka reaguar së fundmi përmes një deklarate, nga ku të bie padyshim në sy, përcaktimi që ata i...

Këshilli i Europës konfirmon mospraninë në zgjedhje, anulon misionin vëzhgues për...

Situatës kaotike me zgjedhjet, ngërçit mes partive politike dhe kokëfortësive të socialistëve, i shtohet dhe një tjetër element interesant. Këshilli i Europës së fundmi ka...

Organizatat më të mëdha ndërkombëtare nxijnë Erion Veliajn dhe Edi Ramën...

Disa nga organizata më të rëndësishme ndërkombëtare që merren me analizimin dhe studimin e problemeve dhe fenomeneve në vendin tonë, së fundmi kanë mbledhur...

Pas përgjimeve mbërrin në Tiranë delegacioni i huaj, reagon gazetari gjerman:...

Qendra Evropiane për Lirinë e Medias dhe Shtypit (ECPMF) me qendër në Leipzig të Gjermanisë, ka bërë të ditur mbërritjen në Tiranë të një...

Video/Takimi i delegacionit kosovar me Mogherinin, Kosova plotëson kriteret për vizat

Ditën e sotme delegacioni kosovar të prirë nga presidenti Hashim Thaçi, pasuar nga kryeministri Ramush Haradinaj, kryeparlamentari Kadri Veseli, Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli dhe...