Tag: debati per teatrin

Arian Cani: Ram, merri me hu ata pak artiste qe zaptun...

Moderatori i njohur Arian Çani ka postuar nje koment ne faqen “Zonë e Lirë” ne FB ne lidhje me protesten e Teatrit. Cani i...

VIDEO/Mes sherrit për teatrin, veprimi i deputetit ka lënë pa fjalë

Dritan Bici është deputet në parlament dhe pse asnjëherë nuk është dëgjuar të flasë në foltore. Zuri vendin e Aqif Rakipit si deputeti i dalë...

Teatri Kombëtar/ Lubonja: Duhet rezistencë fizike, përplasje me policinë

Analisti Fatos Lubonja thotë se për çështjen e Teatrit Kombëtar duhet reagim më i fortë. Në studion e “News24”, ai tha se mazhoranca duhet...

Vasili:”Dekreti për Teatrin nuk do të rrëzohet, nëse e bëjne do...

Kreu parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, komentoi ditën e sotme aksionin opozitar, si dhe çfarë pritet të ndodh mes mazhorancës dhe opozitës. Ai deklaroi nga...

Vasili:“Heronjtë lëpirës të kockës së Teatrit”

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili shkruan sërish në lidhje me projektin e qeverisë për prishjen e godinës së Teatrit. Sipas tij teatri...

U akuzua nga Luan Rama, reagon Ndrenika:”More Luan më dole dez...

Mëngjesin e sotëm zv/kryetari i LSI-së, Luan Rama në një shkrim postuar në facebook kritikonte  qasjen e aktorëve për ndërtimin e teatrit të ri...

Peticioni i artistëve për prishjen e Teatrit, Basha:Mashtrim total kundrejt tyre

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një bashkëbisedim me gazetarët është ndalur tek shembja e Teatrit Kombëtar si dhe tek peticioni që bën...

Shoqata e Bashkive të Shqipërisë letër Metës:Kthe ligjin e Teatrit për...

Përmes një letre drejtuar Presidentit të Republikës, Ilir Meta, Shoqata e Bashkive të Shqipërisë ngreh shqetësimin për prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Letra që...

“Herë kështu dhe herë ashtu”/Si ndryshonin qëndrimet e Robert Ndrenikës për...

4 muaj më parë, Ilir Meta hapi dyert e presidencës për të pritur Robert Ndrenikën që kërkonte mbështetje nga kreu i shtetit për protestat...

Ben Derhemi dhe artistë të tjerë “ndërrojnë” mendje, peticion për prishjen...

Pas nënshkrimit të gjerë të një peticioni kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, që Presidenti Ilir Meta të mos e dekretojë ligjin e kaluar me...