Tag: Debat

REPLIKAT/ Çështja “Xhafaj” shkakton sherr te “Ligjet”, deputetët e PD i...

Partia Demokratike ka marrë pjesë sot në Komisionin e Ligjeve ku u fol për çështjen “Xhafaj”. Në këtë mbledhje kanë marrë pjesë edhe deputetë të...

DEBAT/Rama-Gazetares pas fikjes së kamerave:”Të kesh turp,nuk respekton rregullat”.

Edi Rama e ka vazhduar debatin me gazetaren e ‘’Fax News” Ambrozia Meta edhe pas fikjes së kamerave të ERTV-së, nga ku po transmetonin...

DEBATI/ Sherr i ashpër në komision, deputetët merak se po pastrohen...

Gjatë diskutimit të projektligjit të trashëgimisë kulturore, kryetarja e Komisionit, Albana Vokshi nxori disa fotografi të projektit të Teatrit të ri që do të...

Dasma e Skënderbeut, sherr i ashpër mes deputetit dhe zyrtarit të...

Një sherr shpërbeu befas sot mes dy socialistëve njerëz me pushtet. Është Auron Tare, drejtori i Agjencisë së Bregdetit që ka sulmuar deputetin e...

Kryeministri Rama, në inat me ndjekësit në Facebook prej 12 orësh

Kryeministri Edi Rama ka nisur debatin me ndjekësit e tij në rrjetet sociale që në orët e mëngjesit dhe vijon edhe pasdite të përgjigjet...

VIDEO/ HEC-et në Valbonë, banorët përplasen në prezencë të ambasadorit Donald...

Ambasadori Donald Lu që prej ditës së djeshme ndodhet në Tropojë. Ai ka vizituar edhe Valbonën. Në një takim ku ai ishte prezent, ka...

Konferenca vendos: Ndihma ekonomike, në 15 mars mocion me debat me...

Konferenca e kryetarëve ka vendosur që në datën 15 mars do të zhvillohet mocioni me debat i kërkuar nga opozita për heqjen e ndihmës...

PD, mocion për për debat me Kryeministrin Rama

Partia Demokratike kërkoi sot zyrtarisht mocion me debat me Kryeministrin Edi Rama për heqjen nga skema e ndihmës ekonomike të më shumë se 20...

Ky është plani i Edi Ramës për të kapur Prokurorinë Speciale

Në Kryesinë e Kuvendit u hapën procedurat për ngritjen e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, organi që do të zgjedhë më pas Prokurorin e...

‘Zemra’, gazetarja i përvishet Ballës: Jam zonjë, tërhiqe mbrapsht atë që...

Në emisionin “Të Paekspozuarit” mbrëmjen e djeshme ka ndodhur një skenë tepër interesante, ku deputeti socialist Taulant Balla u përplas me gazetaren Klodiana Lala....