Tag: cokollate

DURRES/Sekuestrohet 1.4 kg drogë në formë çokollate, dy në pranga

Policia e Durrësit ka sekuestruar sot një sasi prej 1.3 kg drogë, kanabis në formë çokollatë. Në pranga kanë rënë dy persona, një 21-vjecar dhe...

Kakavijë, arrestohet sapo kapërcen kufirin, 28-vjeçarja shqiptare me 10 kg kanabis

Policia greke ka sekuestruar 10.6 kg marijuanë çokollatë në valixhet e një 28-vjeçare shqiptare, e cila po udhëtonte me autobusin e linjës Kakavijë –...

Thuajini jo kafeinës: 6 efektet e saj negative

Në një studim të pak kohëve më parë, studiuesit e “John Hopkins University School of Medicine”, krahasonin kafeinën me drogën, duke shpjeguar se ka...