Tag: cakaj

Cakaj shpjegon arsyen e dëbimit të dy diplomatëve iranianë nga Shqipëria

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka dhene motivet e dëbimit të dy përfaqësuesve diplomatikë të Ambasadës së Republikës...

“Qeveria shqiptare heq përgjegjësitë”, Vasili: Rama jo vetëm i premtoi, por...

Qeveria shqiptare heq të gjitha përgjegjësitë nga vendimi negativ për të tretën herë radhazi nga Bashkimi Europian. Qeveria shqiptare nuk do të ndjekë shembullin e...

VIDEO/Zhdukja e 11-vjeçarit shqiptar në kampet siriane, Cakaj nuk komenton publikisht:...

Teksa ka ripërsëritur qëndrimin e Kryeministrit Rama, Gent Cakaj u shpreh para mediave diten e some,  se mungesa e konsensusit nuk vjen prej dallimeve...

“Çudirat vazhdojnë”, Cakaj bën gafën me komunizmin në Shqipëri, ish deputetja...

Gent Cakaj është ministri më i ri i kabinetit Rama dhe duhet thënë se pasaktësitë dhe gafat e ndjekin nga prapa. Është ish deputetja...

Cakaj publikon videon për marrëdhëniet Shqipëri- SHBA

Ministri i Jashtëm në detyrë Genti Cakaj ka publikuar në rrjetin social një video të historikut mes Shqipërisë dhe SHBA, një video e cila...

Cakaj:Shqipëria nuk duhet të bëjë hapa pas për interesa partiake

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, u shpreh gjatë konferencës së përbashkët me homologun hungarez, Peter Szijjarto, se Shqipëria...

Socialistët jo në një mendje, çfarë tha Balla sot në kundërshtim...

Edhe pse në raport-progresin, u hap drita jeshile për hapjen e negociatave,  Shqipëria ende duket shume larg kësaj endrre. Kryeministri dhe qeveria e tij e...

“Ky Cakaj i dashuruar me Ramën”, ironia e Vasilit: Paçin jetë...

Ministri Gent Cakaj i ftuar në emisionin “Opinion” tregoi disa gjëra më shumë lidhur me angazhimin e tij në ministri sikurse dhe raportet me...

Bashkëjetesë e Cakajt me vajzën e Linda Ramës? Gazetari: Kjo krushqi...

Ka disa ditë që përflitet që ministri Gent Cakaj bashkëjeton me vajzën e Linda Ramës. Ende asgjë nuk është zyrtare, por kanë qenë mediat kosovare...

VIDEO/Cakaj humb qetësinë në intervistë me gazetaren: Kush tha që jam...

Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj ka nisur këtë të mërkurë një ofensivë të vërtetë nëpër televizionet shqiptare, për të deklaruar se vendimi...