Tag: buxheti

FOTO/PD takon bizneset: Buxheti 2020 nuk përmbush kërkesat e tyre dhe...

Partia Demokratike eshte e gjitha e angazhuar me perballimin e situates se krijuar nga termeti, duke qene afer banoreve dhe duke ofruar zgjidhje konkrete. Jorida...

“Dëshpërblim 2 milionë lekë”, Basha komenton nga Durrësi vendimin e qeverisë:...

I ndodhur në Durrës, gjate takimit me banorët e nje lagjeje në qytet, Lulzim Basha ka komentuar vendimin e qeverisë për dëmshpërblimin 2 milionë...

“Anulo 150 mln për oligarkët”/Kryeministri mbron konçesionet: Nuk do të prekim...

Kryeministri, Edi Rama eshte vendosur për të mos prekur buxhetin e tiposur për koncesionarët. Duke ju referuar indirekt propozimit të Lulzim Bashës për të...

“Hera e parë që nuk ka asnjë qindarkë fondi buxhetor”, Berisha...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar së fundmi angazhimin e qeverisë për t'iu përgjigjur ekonomikisht situatës pas tërmetit. Sipas Berishës, pergjegjesi kryesor për post-situatën është kryeministri...

“Koncesioneve dhe oligarkëve nuk do t’u preket asnjë qindarkë”, ish-deputeti denoncon:...

Fatura e këtij tërmeti do te jetë padyshim e lartë, me kete bilanc tragjik të viktimave, por dhe të dëmeve të shumta që solli...

Rama ua “mbledh” kryebashkiakëve: Nuk ka blerje, kush është keq për...

Ashtu si më herët raportuam për ndryshimin e projektbuxhetit të vitit 2020, kryeministri Edi Rama e ka konfirmuar se do të ketë rishikimi të buxhetit....

Pas tërmetit ndryshon dhe projektbuxheti i vitit 2020, përfshihet dhe fondi...

Qeveria do të ndryshojë projektbuxhetin e vitit të ardhshëm për financuar programin e rindërtimit nga dëmet që la pas tërmeti i 26 nëntorit. “Në buxhetin...

Kriza me buxhetin, këtë vit qeveria i jep 3 mijë lekë...

Qeveria do të japë 3 mijë lekë të rinj në formë shpërblimi për të gjithë pensionistët, personat me ndihmë ekonomike dhe ata me aftës...

“Nuk ka buxhet për shëndetësinë”, PD: Do shkojnë për 4 koncesione...

Nga selia blu, ish-deputeti Bardh Spahia është ndalur tek shëndetësia, duke denoncuar raste te tjera qe lidhen me projektbuxhetin e vitit 2020. Sipas PD-së, nuk...

“Buxheti që jep 120 milionë euro në vit për 13 koncesione”,...

Partia Demokratike diten e sotme eshte ndalur tek buxheti i shtetit, me projektligjin i cili sipas PD, do te vjedhë më shumë shqiptarët dhe...