Tag: Bullgari

Negociatat/Zbulohet “Kushti” i Bullgarisë për Shqipërinë

Edhe Bullgaria i shtohet shteteve që kanë kushte për Shqiperine per procesin e integrimit. Edhe pse Bullgaria shpreh hapur qëndrimin pozitiv ndaj Maqedonisë së Veriut...

Shitet ‘Telekom Albania’, kush janë 2 aksionerët dhe shuma

Grupi grek OTE njoftoi zyrtarisht se ka rënë dakord për të shitur Telekom Albania në vlerën e 50 milion eurove tek Albania Telecom Invest. Sipas...

Telekom drejt shitjes, kush janë blerësit e rinj

Telekom Albania është në mbyllje të negociatave për shitjen e kompanisë tek aksioneri kryesor i shoqërisë bullgare të telekomunikacioneve Vivacom, Spas Roussev. Telekom Albania (TAL)...

DETAJE/Policia kap vrasësin e gazetares bullgare, kush është i arrestuari

Është vënë në pranga vrasësi i gazetares investigative në Bullgari. Ai është një shtetas rumun me pasaportë moldave. Thuhet se ai është i dyshuari kryesor...

DETAJE/Tre ministrat japin dorëheqjen pas aksidentit fatal me 17 të vdekur

Tre ministra bullgarë u tërhoqën të premten, pasi kryeministri Bojko Borisov kërkoi dorëheqjen e tyre pas vdekjes së 17 personave në një aksident në...

Tragjedi në Bullgari/ Autobusi me turistë del nga rruga, 15 të...

Të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe 27 të tjerë u plagosën pasi një autobus doli nga rruga në Sofje të Bullgarisë. Aksidenti i...

Kryeministri i Bullgarisë: Shqipërisë duhet t’i hapet rruga për fillimin e...

Gjatë vizitës në Shqipëri, kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, u prit nga homologu Edi Rama. Në konferencën e përbashkët me homologun e tij bullgar Borissov...

Shqiptari kapet me 1 milionë euro drogë në Bullgari

Afro 1 milionë euro heroinë iu kapën sot një shqiptari në Bullgari teksa po i transportonte me makinën e tij. Bëhet fjalë për një...

Bullgaria nis hetimin e blerjes së makinave luksoze

Ne foto nje pike kontrolli e policise shqiptare Prokuroria bullgare njoftoi sot nisjen e një hetimi për burimin e fondeve të pronarëve të 435 automjeteve...

Shira dhe rrebeshe në Bullgari, përmbyten fshatra të tërë, tre persona...

Bullgaria është goditur nga shira dhe rrebeshe dhe për pasoje kanë vdekur tre persona.  Sipas autoriteteve përmbytjet vërshuan në disa fshatra ditën e sotme,...