Tag: BUFFON

Befason Buffon: Ja kush më largoi nga Juventusi

Federico Chiesa është padyshim talenti më i madh italian. 21 vjeçari, kartonin e të cilit e zotëron Fiorentina ka shpërthyer në dy sezonet e...

Zyrtare, Buffon harron shpejt Juventusin, zyrtarisht portieri i PSG

Gianluigi Buffon është zyrtarisht lojtari  më i ri i PSG-së. Lajmi është konfrimuar pak ditë më parë, ndërsa ditën e sotme gardiani 40 vjeçar...

FOTO/Largimi i Buffon,lot dhe përfqafime me tifozët

Ikona e kësaj skuadre Gianluigi Buffon pas  17 viteve debutim  ka vendosur të largohet nga skuadra kampione, pa vendosur nëse do të pensionohet nga...

Menduat se u pensionua,ja te cila skuadër mund ta shihni në...

Gianluigi Buffon do i jap fund karrierës së tij tek Juventusi dhe futbollit të luajtur këtë sezon, por lajmet që raportohen nga Franca mund...

SPORT/Buffon:Do të gënjeja nëse do të thosha se nuk kam frikë...

Në moshën 40-vjeçare, ai pritet të shpallë dorëheqjen në një konferencë për shtyp të enjten në mëngjes. Ne në një intervistë me Gerard Pique ai...