Tag: brazili

Situata drejt normalizimit/Qyteti i parë që mund të ketë arritur imunitetin...

Katër muaj më parë, pamjet e publikuara nga qyteti Manaus në Brazil tmerruan botën, ku viktimat e shkaktuara nga koronavirusi qëndronin në kamionë frigoriferikë...

Pamje të frikshme, brazilianët shndërrojnë plazhin e famshëm në “varre masive”

Vullnetarët dhe protestuesit e qeverise kanë gërmuar per te hapur 100 varre në plazhin ikonik të Rio de Janeiro në Copacabana si një kujtesë...

Zgjedhjet presidenciale në Brazil, fiton kandidati i ekstremit të djathtë

Kandidati i ekstremit të djathtë Jair Bolsonaro ka fituar zgjedhjet presidenciale të Brazilit. Bolsonaro fitoi 55.2% të votave kundër 44.8% për Fernando Haddad nga Partia...

VIDEO/Imituan me bikini ‘Darkën e fundit’, miset fyejnë rëndë katolikët

Një foto ku inskenohet piktura e Da vincit 'Darka e fundit' ka nxitur reagime të forta dhe të ashpra të katolikëve. Fotoja tregon konkurrueset miss...

Kujdes çfarë lloj mishi konsumoni, AKU bllokon 27 ton mish në...

Janë bllokuar 27 ton mish pasi kanë rezultuar me prezencë të salmonelës. Njoftimin e ka dhënë AKU, gjatë një aksioni së fundmi. Trupat inspektuese e...

Legjenda e futbollit probleme me mushkrinë, mesazhi i Ronaldos pas shtrimit...

Ronaldo, legjenda botërore e futbollit, ka qetësuar të gjithë adhururesit e tij të shqetësuar për shëndetin e tij. Ai ka shkruar në Twitter, menjëherë pasi...

Brazili, i vetmi që s’ka munguar në Botëror

Nëse ka një skuadër që nuk ka munguar asnjëherë në Kupën e Botës, ai është Brazili. Në Rusi pas 3 ditësh do të nisë edicioni...