Tag: bombe

Alarm për bombë në kryeqytet, policia tregon çfarë zbuloi në çantën...

Policia ka dhënë informacionet zyrtare pas alarmit për bombë në qender të Tiranës. Sipas njoftimit, nuk ka vend per panik, pasi ne çantën e dyshuar...

LAJM I FUNDIT/Alarm për bombë, çantë e dyshimtë tek bulevardi “Zogu...

Një alarm për bombë është dhënë pak minuta më parë në Tiranë. Qytetarët kanë parë një çantë të dyshimtë në sheshin Skëndërbej dhe kanë njoftuar...

Telefonatë nga burgu, gjyqtari në Korçë alarmohet pasi merr mesazhin për...

Një gjyqtar në Korçë është alarmuar pasi mori nje mesazh ne telefonin e tij për një bombë. Dyshohet që alarmi është dhënë nga një telefonatë...

Bombë me telekomandë përballë gjykatës, çfarë po ndodh në Vlorë?

Policia e Vlorës u vu sërish në alarm ditën e sotme pasi një pako me eksploziv u gjet në një zyrë përkthimi përballë gjykatës...

Mediat e huaja: Fermeri shqiptar gjen bombë në fshatin e tij

Mediat e huaja prestigjoze si Asociatedd Press dhe Daily Mail kanë shkruar për gjetjen e një bombe të kohës së Luftës të Dytë Botërore...

Shpërthim me bombë në Kolumbi, 20 persona të vdekur, mbi 65...

Të paktën 20 persona kanë humbur jetën dhe 65 të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi me bombë që ka ndodhur në...

I vendosën bombë autobusit me turistë, policia e Egjiptit vret 40...

Policia në Egjipt ka vrarë dhjetëra militantë pas shpërthimit me bombë në autobusin e guidës turistike. Ministria e Brendshme bëri me dije se policët vranë...

Bombë televizionit grek, shkatërrohet një pjesë e madhe e ndërtesës

Një bombë e fuqishme shpërtheu jastë ambjenteve të televizionit grek 'Skai'. Ngjarja ndodhi të hënën herët, duke shkaktuar dëme të mëdha, por jo viktima. Policia...

DETAJE/Shpërthim bombe në makinën e biznesmenit nga Vlora, 48-vjeçari dërgohet në...

Qyteti i  Vlorës u trondit pasditen e djeshme nga një shpërthim bombe në makinën e një biznesmeni. Policia në njoftimin zyrtar bënte me dije se...

Pako me bombë në Barcelonë, evakuohen trenat në stacionin kryesor

Policia në Barcelonë ka evakuar dy trena në stacionin kryesor të qytetit dhe po kryejnë kontrolle. kjo pasi një sasi eksploziv u gjet në një...