Tag: Boci

Ish-deputeti: Akuzat që ngriti Policia ndaj Henri Çilit janë vepra që...

Ish- deputeti i PD, Luçiano Boçi ka reaguar për arrestimin e botuesit, analistit dhe pedagogut Henri Çili. Boçi thotë se Rama po instalon një diktaturë...

Ish-deputeti siguron dokumentin: Kryebashkiakët e emëruar nga Rama, spastrojnë administratën nga...

Ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi ka siguruar një dokument me ane te te cilit vërteton atë qe po ndodh me administratën dhe mësuesit. Sipas tij,...

“Mos u habisni”, Ish-deputeti: Si prindërit e nxënësve ekselentë po grabiten...

Një denoncim i ri eshte bere nga ish-deputeti Luçiano Boçi i cili shprehet me rezerva persa i perket arsimit në vend. Denoncimi i radhes lidhet...

FOTO/”Rezultatet e PISA zbuluan gjendjen katastrofike të arsimit”, Ish-deputeti: Shqipëria në...

Ne nuk gezojmë një reputacion të mirë përsa i perket cilësisë së arsimit. PISA, me publikimin e rezultateve të Programit për Vlerësim Ndërkombëtar të...

“Karta e studentit nuk ekziston”, Ish-deputeti: Besa njësoj si shefi i...

Ish-deputeti Luçiano Boçi ka denoncuar ditën e sotme, mungesën e kartave të studentit, një premtim ky i ministres dhe qeverisë Rama, pas protestës së...

“Plani nga Rama-Veliaj”, PD zbulon ndërtimin e kullave të radhës: Po...

Një tjetër denoncim vjen nga Partia Demokratike, ku shenjestra janë Erion Veliaj dhe Edi Rama. Sipas ish-deputeti Luçiano Boçi,  kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku...

Luciano Boci: Lemosha e librit – brenga dyfishe e femijeve ne...

Në rrjetin social facebook Luçiano Boçi ka bërë një postim ku thotë se lëmosha për të shpêrndarë libra falas nuk është gjë tjetër veç...

Ish-deputeti bën krahasimin: Luksi qeveritar shqiptar dhe shtetari francez

Ish-deputeti Luçiano Boçi ka zgjedhur të thumbojë qeverinë shqiptare, përmes rastit të shumëpërfolur në Francë. Bëhet fjalë për dorëheqjen e ministrit francez François de Rugy,...

BOÇI:Dyshja Rama-Veliaj po grabit pronën publike për të shpëlarë paratë e...

DEKLARATE E PARTISE DEMOKRATIKE • 15 hektarë truall i Kopshtit Botanik, po grabitet nga dyshja Rama – Veliaj për të shpëlarë paratë e krimit dhe...

Boçi:Tarifat mbesin në kurriz të studentëve

TARIFAT MBESIN...NË KURRIZ TË STUDENTËVE Ministria e Arsimit, e cila e ka nxjerrë prej kohësh nga shinat Arsimin e lartë e jo vetëm atë (por...