Tag: Bllok

DETAJE/Sherr me grushte dhe dërrasa në Tiranë pasi motra bllokoi motrën...

Dy motra u rrahën keqazi me njëra tjetrën, pas një keqkuptimi të motrës së madhe që i shkroi më të voglës që mos ta...

Mbyllen hetimet për vrasjen në ish-Bllok, Ervis Martinaj merret i pandehur,...

Sot Prokuroria e Tiranës ka vendosur të përfundojë hetimet për ngjarjen që tronditi ish-bllokun më 4 tetor të 2018. Si pasojë janë marrë të pandehur...

FOTO/E dëmtuar nga tërmeti, prindërit kundërshtojnë zhvillimin e mësimit te “Emin...

Një prej shkollave që paraqiti dëme dhe cënoi sigurinë ishte shkolla "Emin Duraku", shkolla ne mes të bllokut, e rikonstruktuar vetëm disa vite më...

LAJM I FUNDIT/Shpërthimi i bombolës në Bllok, ndërron jetë pronarja e...

16 ditë pas shpërthimi të bombolës së gazit në argjendarinë në zonën e ish-Bllokut ka ndërruar jetë pronarja e argjendarisë. Alma Pirra ka ndërruar jetë...

Vrasja në ish-Bllok, Ervis Martinaj i shpëton burgut

Gjykata e Apelit në Tiranë ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë për lirimin e Ervis Martinaj përmes garancisë pasurore. Kësisoj apelimi...

I përfshirë në masakrën në ish bllok, si doli nga burgu...

Gjykata e Apelit Tiranë rrëzoi dje kërkesën e Prokurorisë për të caktuar “Arrest me burg” për Ervin Matën, duke konfirmuar masën “Detyrim paraqitjeje”, dhënë...

U la i lirë, Ervin Mata kërkesë Prokurorisë: Dua të flas

Biznesmeni Ervin Mata, një prej personave të përfshirë në konfliktin e përgjakshëm të 4 tetorit të vitit të kaluar në zonën e ish-bllokut, i...

FOTO/Elvana Gjata thyen heshtjen: Nuk e kam aspak të lehtë këtë...

Pas 4 muajsh heshtje, Elvana Gjata ka thyer heshtjen. Që nga ngjarja në zonën Bllok ku u vra një person dhe i përfshirë ka qenë...

Vrasja në ish-Bllok, Gjykata jep masën e sigurisë për mikun e...

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën ‘detyrim paraqitje’ për Fabiol Alushin,lidhur me vrasjen në zonën e ish-Bllokut. Ai është miku i Ervin Matës. Prokuroria kërkoi...

DETAJE/Elvana Gjata i dërgon letër Prokurorisë, ja arsyeja pse nuk është...

Afati 30 ditor për të tu paraqitur dhe dhënë dëshminë e saj, përfundoi dhe kjo ka bërë që Elvana Gjata të reagojë. Ditën e djeshme,...