Tag: BKH dhe SPAK

EMRI/ Shtohet nje prokurore ne rradhet e SPAK

KLP emeroi sot si anëtare te SPAK prokuroren Manjola Kajana e cila kaloi Vetingun disa ditë më parë. Këshilli ka vendosur unanimisht emërimin si prokuror...

Arben Kraja zgjidhet kreu i SPAK, nis udhe Prokuroria e Posacme

Arben Kraja eshte zgjedhur kreu i SPAK, prokurorise se Posacme antikorrupsion. KLP votoi sot per kreun e SPAK duke shenuar keshtu nje moment kyc ne...

Zyrtari i larte amerikan ne Tirane: Po vjen SPAK dhe do...

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve të Bashkuara për të mbështetur ngritjen e...

VIDEO/ Ambasada amerikane shpjegon cfare eshte SPAK

Ambsada amerikane ka shoerndare nje video tjeter sot ne lidhje me SPAK. Ne video shpjegohet fuksioni i ketij institucioni duke kerkuar te publiku te...

Krei i KLP, SPAK, kur nis nga puna, pagat dhe arrestimet

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Genti Ibrahimi, në intervistë për DW flet rreth SPAK-ut, krijimit, pagesave dhe arrestimeve qe priten te nisin...

Reformimi i drejtësisë i kushton Shqipërisë 57 milionë euro, ja sa...

Zhbllokimi i Këshillit të Lartë të Prokurorisë ka shembur edhe pengën e fundit për zbatimin e Reformës në Drejtësi, duke i hapur rrugë ndërtimit...