Tag: biznesmeni

“O Xhevo, hape derën…!” /Grabitja e biznesmenit, flet fqinji: Erdhi i...

Një natë pas ngjarjes ku familja e një biznesmeni u dhunua dhe u grabit nga tre persona të armatosur e maskuar në banesën e...

Mashtrimi me dokumentat, dyshime se pas firmës DH Albania fshihet biznesmeni...

Në Shqipëri janë shtuar pyetjet rreth firmës së regjistruar në Delaware të SHBA, Dunwell Haberman, e cila përmes falsifikimit të dokumenteve të regjistrimit kompani...

FOTO/Atentat në Shkodër, kush është viktima dhe i plagosuri

Qyteti i Shkodrës është tronditur këtë mesditë nga një ngjarje kriminale e ndodhur vetëm para pak minutash. Mësohet se ka qënë një atentat ndaj dy...

Ndërron jetë biznesmeni i njohur, pak muaj më parë u arrestua...

Është ndarë nga jeta Rrapush Hoxholli. I njohur si biznesmen në fushën e ndërtimit, Hoxholli ndërroi jetë  në moshën 74 vjeçare. Mësohet se shkak për ndarjen...

Laboratori i drogës në Has, shpallet në kërkim biznesmeni nga Kruja

Është shpallur në kërkim një biznesmen i cili dyshohet se është koka e grupit kriminal në Has. Policia ka zbuluar të tjera detaje lidhur...

EMRI/Falsifikoi dokumentat, arrestohet biznesmeni në Vlorë

Seksioni i Krimit Ekonomik e Financiar pranë DVP Vlorë, ka arrestuar një biznesmen nga Vlora. Bëhet fjalë për Pëllumb Petritaj, 54 vjeç, banues në Vlorë. Shërbimet...

Shpallet në kërkim i fejuari i Elvana Gjatës, kush është biznesmeni...

Policia ka shpallur në kërkim të dashurin e Elvana Gjatës, biznesmenin e njohur Ervin Mata. Ndonëse lidhja e tyre ka qenë e fshehtë dhe jo...

Grabitet banesa e biznesmenit në Bulqizë, qytetari denoncon: I kanë lidhur...

Banesa e një biznesmeni në Bulqizë është vjedhur nga 3 persona. Policia e Bulqizës në njoftimin e saj thoshte vetëm se ka shoqëruar 8 persona...

Dhuna ndaj biznesmenit, ja çfarë dëshmoi para policisë

Biznesmeni Andrea Zoga ka thënë para uniformave blu se tre persona të panjohur e kanë goditur me grushta, duke i shkaktuar dëmtime fizike. Policia...

E dhunuan pranë banesës, flet biznesmeni nga Tirana: Shteti të merret...

Biznesmeni Andrea Zoga, pronar i disa fast food-ve dhe restoranteve në Tiranë është dhunuar mesnatën e sotme. Ngjarja mësohet se është shënuar në mesnatë...