Tag: Bern Borchardt

Misioni amerikan ne Vjene vlereson punen e Borchardt por i kerkon...

Misioni amerikan në OSBE thekson se Borchardt ka mbajtur në Këshillin e OSBE-së një qëndrim korrekt në lidhje me reformat që ky institucion ndërkombëtar...

OSBE mbyll hetimin për ‘gishtin e mesit’, asnjë masë disiplinore për...

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë Bernd Borchardt nuk do të marrë asnjë masë disiplinore për fyerjen publike ndaj protestuesve të Unazës së Re, dy javë më...

“Gjeji vendin atij gishti zoti Ambasador”, Ish-ministri: Turp që diplomacia gjermane...

Ish-ministri Ylli Manjani ka reaguar pas gjestit të ambasadorit të OSBE, i cili nga pamjet e siguruara nga Syri, u kap duke nxjerrë gishtin...

VIDEO/ E pahijshme dhe e turpshme, ambasadori i OSBE i ngre...

Nuk do ta besoni por ja që ndodh edhe nga ata, diplomatët perëndimorë. Ambasadori i OSBE në Tiranë Berndt Borschardt ka qenë protagonist i një...

Ambasadori Borchardt në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt ka shkuar sot në mëngjes në ambientet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Ambasadori pritet të zhvillojë një...

Strazimiri i flet Gjermanisht Bochardt/ ‘Edhe në Shqipëri, shteti ligjor flet...

Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, duke komentuar situatën e fundit në vend, ku Bashkitë kanë kërkuar largimin e KZAZ-ve nga zonat e tyre, ka pubklikar...

“Borchardt, shame on you”! Diplomatit i është skuqur faqja nga ‘kërcënimi‘

Nga MARIO KOXHA: Keni dëgjuar! Shteti ka netë pa gjumë. Në pallatin e diplomatit të lartë gjerman kanë shkruar “Borchardt, shame on you”, që në shqip...

“Borchardt shame on you”, Paloka qëndrim ndryshe nga PD

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka mbajtur një qëndrim ndryshe nga ai zyrtari partisë në lidhje me parullën e shkuar në hyrje të apartamentit...

VIDEO/”Borchardt shame on you”, ja cilët janë të rinjtë ‘kërcënues’ që...

Banesa e ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt pak ditë më parë u njollos me bojë dhe në muret e saj u shkrua:”...

Petrit Vasili sulmon kreun e OSBE: Na nguli thikë pas shpine

Kreu i grupi parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili sulmoi ashpër përfaqësuesit të OSBE pas deklaratës ku dënonin aktet e dhunës në...