Tag: Basha teatri komebtar

Artistet rikthehen te germadhat e Teatrit Kombetar, bejne nje gjest

Artiste dhe aktivistë te Aleances per Mbrojtjen e Teatrit kanë hyrë kete pasdite brenda perimetrit të zonës së parashikuar të ndërtohet godina e re...

Basha per Ramen dhe Veline: Kur merr kaparin ose do te...

Ne lidhje me konfliktin e Teatrit, kreu i PD, Lulzim Basha tha se Edi Rama dhe Erion Veliaj, jane ortakë dhe pengje të mafias...

Basha: Pabesi ndaj teatri dhe qytetareve, opozita vendime politike

Kreu i PD, Lulzim Basha i ndodhir mes mbrojtesve te Teatrit tha sot ne menhjes se dhuna, paligjshmëria, pabesia dhe hajdutëria nuk do të...

“Veliaj provokon qytetaret e Tiranes”

Pas tensioneve te Teatri Kombetar ka reaguar edhe PD, premes ish deputetes Albana Vokshi. Akti i sotëm është një provokim ndaj artistëve dhe qytetarëve,...

Basha reagon fill pas pronesimit te Teatrit Kombetar nga bashkia

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar menjehre fill pas publikimit te lajmit per kalimin e pronesise se Teatrit Kombetar te Bashkia e Tiranes. Reagimi...