Tag: banka e shqiperise

Ironia e Malajt: Rilindasit do shkarkonin edhe Papa Françeskun, po të...

Arben Malaj ka reaguar sërish, pas kërkesës për shkarkimin e tij nga Banka e Shqipërisë. Duke iu drejtuar me një shënim socialistëve, ai nuk...

Kandidaturat për në Bankën e Shqipërisë, si qëndron e vërteta e...

Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri ka komentuar gjithë situatën e propozimeve të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, ku Kryeministri Edi Rama propozoi dhe...

Gati kartëmonedha e re 10 mijë lekëshe, ky është vendimi që...

Banka e Shqipërisë miratoi dje në mbledhjen e Këshillit Mbikëqyrës vizatimet e kartëmonedhës së re 10.000 lekëshe dhe elementët e saj të sigurisë. Më herët...

Banka e Shqipërisë “dorëzohet” para euros: Nuk kemi asnjë rezultat!

Banka e Shqipërisë nisi këtë vit aplikimin e një pakete masash që synonin të dekurajonin përdorimin e euros fillimisht për depozita dhe kredi në...

Raporti i Bankës së Shqipërisë: 142 mln euro fluturojnë jashtë Shqipërisë

Plot 142 milionë euro, origjina e të cilëve është e papërcaktuar për arsye të ndryshme, kanë fluturuar jashtë Shqipërisë në tremujorin e parë të...

Kursi sipas Bankës së Shqipërisë, emigrantët ‘rrëzojnë’ valutat, me sa këmbehet...

Të gjitha valutat kryesore kanë shënuar rënie ditën e sotme, sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë. Një euro u këmbye sot me...

Pse PS kërkon 8 vite më pas paratë e Bankës Kombëtare...

Mazhoranca dhe PS kërkuan sot pas 8 vitesh një transaprencë edhe më të thellë në lidhje me blerjn e hotel Dajtit nga ana e...

Banka e Shqipërisë do të vazhdojë të blejë sërish Euro

Banka e Shqipërisë do të vazhdojë të blejë euro, për të mbajtur në kontroll kursin e këmbimit valutor dhe për të mos lejuar mbiçmimin...

Banka e Shqipërisë, projekt për lehtësira në shërbime

Pagesat për një sërë shërbimesh nuk do të jenë më një problem për qytetarët, të cilët duhet të paraqiten fizikisht ne sportele për të...

Tronditjet e euros. Po shkon serish drej vlerës më të...

Euro e ka nisur këtë javë , duke u nënçmuar në raportet e këmbimit me lekun. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një...